Цьогоріч до Національного мультипредметного тесту увійшов ще один обов’язковий предмет – історія України

11:23
Автор: Vежа
Become a Patron!

Цьогоріч до Національного мультипредметного тесту увійшов ще один обов’язковий предмет – історія України. Відтак, випускники здаватимуть українську мову, математику, історію України та ще один предмет на вибір.

Як повідомляє міністр освіти і науки Оксен Лісовий, програма тестування з історії України охоплюватиме лише період XVI – ХХІ століть. За його словами, саме цей історичний період є важливим для формування у молоді цілісного розуміння минулого та його зв’язку із сьогоденням.

Зазначено, що тестування відбуватиметься протягом одного дня із перервою. Тобто два предмети по 60 хв, перерва і ще два предмети по 60 хв.

Це достатньо сильне навантаження на дітей і ми це розуміємо. З іншого боку – навантаження вищої освіти не менше. В першу чергу, ми повинні забезпечити безпеку. Тестування буде відбуватись не по всій країні в один день. Воно розтягнуте в часі. Але ми рухаємось до того, що є стандартом в Європейському союзі – на випуску зі школи перевіряється не менше п’яти предметів, – зауважив під час брифінгу заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький.

Голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак додав, що прямо в законодавстві прописано, як має складатись Зовнішнє незалежне оцінювання. Тому кожного року вносять “спеціальний закон” і один такий вже реєструється у Верховній Раді. Він регулюватиме проведення НМТ у 2024-му році.

Також формується нова модель ДПА. Проте цьогоріч атестацію у 9 та 11 класах ще не проводитимуть. Водночас Український центр оцінювання якості освіти планує зробити пілотне ДПА у деяких 4-х класах. Так, це не впливатиме на подальше навчання учнівства. Атестація необхідна для моніторингу якості освіти та у разі потреби – коригування освітньої політики.

Нагадаємо, в Україні у 2022-му році вперше провели НМТ для здобуття вищої освіти, який є спрощеною версією Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Для вступу на магістратуру для окремих спеціальностей також запровадили магістерський комплексний тест (МКТ) та магістерський тест навчальної компетентності (МТНК).

Ілюстрація – zn.ua, фото – скріни брифінгу з YouTube-каналу Ukrinform TV

Читайте також: НМТ замість ЗНО: як відбуватиметься в Україні цьогорічна вступна кампанія

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.