Центри зайнятості компенсують кошти підприємцям для виплати зарплат на період карантину

17:01
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Центри зайнятості України компенсують кошти малому та середньому підприємництву для виплати заробітних плат в період карантину.

Як повідомляє Вінницький обласний центр зайнятості, на позачерговому засіданні Уряду 27 квітня ухвалено постанову «Про виділення коштів для надання фінансової допомоги Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття».

Відповідно до постанови Кабміну №308, Фонду було виділено 6 мільярдів гривень. Також затверджено порядок використання зазначених коштів.

Зазначено, що для реалізації норм Закону України «Про зайнятість населення» статей 47, 47-1 на допомогу по частковому безробіттю виділено 4 мільярди 723 мільйони гривень.

“Тому звертаємо увагу, що з 28 квітня центри зайнятості області приймають документи для здійснення виплат суб’єктам малого та середнього підприємництва на період карантину для покриття витрат на зарплату робітникам, яким було скорочено робочий час” – йдеться у повідомленні Центру зайнятості.

Як отримати допомогу

Для цього роботодавець має звернутись до територіального органу Державної служби зайнятості протягом 30 календарних днів з дня зупинення (скорочення) діяльності. Він має надати наступні документи:

– заяву у довільній формі (у якій також зазначається інформація про належність роботодавця до суб’єктів малого або середнього підприємництва, та до якої додаються копії підтверджуючих документів, завірених в установленому порядку, щодо середньої кількості працівників та доходу роботодавця за календарний рік, що передує року подання до територіального органу документів);

– копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення діяльності);

– відомості про працівників (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний державний орган і мають відмітку в паспорті), у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину;

– довідку про сплату ЄВ за останні шість місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності, виданою ДПС.

З більш детальною інформацією ви можете ознайомитись на сайті державної служби зайнятості у рубриці «Роботодавцям» закладка «Допомога по частковому безробіттю на період карантину» за ЦИМ посиланням.

Читайте також: На Вінниччині 308 тисяч пенсіонерів отримали тисячу гривень допомоги

Читайте також: Вінницькі підприємці, які втратили роботу через карантин, можуть отримати фінансову допомогу

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.