“Це виключно геноцид”: у Вінниці відбулась мовчазна хода до Дня пам’яті жертв голодоморів. ФОТОРЕПОРТАЖ

20:06
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Вінниці до 87-х роковин Голодомору 1932-33 років влаштували ходу з покладанням лампадок – у пам’ять про жертв одного з найбільш жорстоких злочинів в історії людства.

Більше сотні людей пройшлися колоною від площі Гагаріна до пам’ятника жертвам Голодомору сьогодні увечері, 28 листопада. Адже саме цього дня в Україні вшановують День пам’яті жертв голодоморів.

 

 

 

Цю акцію ініціювали громадські організації “Центурія” та “Едельвейс”, тож переважна більшість учасників були активістами вищезазначених організацій. Але до колони, яка розтягнулася на десятки метрів, доєдналися вінничани, які прийшли навіть цілими сім’ями з дітьми, дехто з домашніми улюбленцями, і з власними свічечками.

Масовості заходу значною мірою додали й правоохоронці та поліція діалогу, яких направду було аж надто багато як для мовчазної ходи пам’яті. Поліція діалогу йшла вздовж колони, а решта правоохоронців у її кінці. Як ми зрозуміли з уривків розмов, головне було щоб учасники пройшли до пам’ятника “акуратно”. При цьому колона рухалась тротуаром.

 

 

 

Зібравшись на площі перед Універмагом, вишикувавшись по 2-3 людини, усі швидко дійшли до пам’ятника жертвам Голодомору, і вже там організатори сказали по декілька слів про цю пам’ятну дату.

Сьогодні сумна дата для української нації. Голодомор 32-33-го року це не просто голод, це виключно геноцид української нації, – сказав один з організаторів акції Андрій Вербецький. – Кожен четвертий українець на той час загинув. Загинули ваші родичі, мої родичі, родичі кожного українця… Можна тільки уявити, наскільки масштабним був геноцид. Наша нація як стояла перед складними часами, так і зараз стоїть. Ми маємо єднатися не під прапорами, не під гаслами, а як свідомі українці.

 

 

Також згадали й про Російську Федерацію, яка, з їхніх слів, “як не визнавала Голодомор, так і не визнає анексію Криму та окупацію Донбасу”. Зокрема Роман Костишин наголосив на тому, що потрібно пам’ятати, хто наш ворог, і які методи він готовий використовувати, забираючи навіть останній хліб.

Також слово взяв і Вадим Кудіяров.

Росія як не визнавала Голодомор, так і не визнає анексію Криму та окупацію Донбасу. Ті методи, якими вони користуються, надзвичайно жахливі. І цивілізований світ це розуміє. Тому ми маємо пам’ятати про такі сторінки нашої історії, і в жодному разі не допустити того, щоб це могло повторитися. Слава Україні!, – зазначив Вадим Кудіяров.

 

 

 

 

За тим присутні вшанували усіх заморених голодом українців хвилиною мовчання. А хто мав лампадки та свічки, по черзі підходили до пам’ятника, зупинялись на хвильку і йшли далі у своїх справах.

За даними Українського інституту національної пам’яті, Голодомор 1932-33 років забрав життя 3,9 мільйона українців через надсмертність. Це майже вдесятеро більше, ніж все населення Вінниці.

Фото Миколи Геркалюка

Читайте також: «Щоб вам у сні не снився цей голодомор»: спогади мешканців Поділля з 1933-го року 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.