× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Це не просто філателія – це історія: Павло Клімкін передав музею унікальні марки з Америки

14:50
Автор: Марина Однорог

Точну кількість переданих експонатів ні директор музею, ні хтось із присутніх дипломатів не називають, аргументуючи тим, що їхня цінність вимірюється не кількістю, а значимістю. Під час візиту Павла Клімкіна також велося багато розмов про розширення Музею української марки імені Якова Балабана.

Сьогодні, 30 червня, колекція Музею української марки імені Якова Балабана поповнилася рідкісними марками, конвертами та листами, присвяченими УНР.

Незважаючи на дощову погоду всі, хто мали бути присутніми на передачі колекції марок, почали збиратися у приміщенні музею. Допоки міністр закордонних справ України Павло Клімкін разом зі своїми помічниками та охоронцями доїздив до Вінниці, у музеї мер міста Сергій Моргунов у невимушеній манері спілкувався із гостями презентації та директором музею Олександром Білецьким.

Приблизно із запізненням у 30 хвилин Павло Клімкін у супроводі декількох охоронців зайшов до музею, привітавшись із всіма присутніми та вибачившись за затримку.

Міністр із захопленням розповів про зустріч із Олександром Балабаном.

– Я просто в захваті був від розмови із Олександром Балабаном. Адже в кожної марки є своя історія. Коли він починав розповідати про них, то ми просиділи напевно години півтори. Оце є історія, це є свідомість людська.

Павло Клімкін зазначив, що у Вінниці колекція марок разом із тими, що вони привезли, є найкращою у світі.

– Олександр обов’язково має сюди приїхати і розповісти більше, бо для мене сам він як історія української свідомості.

Вже згодом Сергій Моргунов запропонував директору музею провести пану міністру коротку екскурсію музеєм та розповісти про деякі марки.

Павло Клімкін із захопленням слухав розповіді Олександра Білецького, коментуючи майже кожне представлення стенду. Деякі факти дивували міністра і він сказав, що це обов’язково потрібно перевірити. Як, наприклад, те, що перша авіапошта Київ-Львів-Відеь 1919 року мала українську марку.

Директор музею Олександр Білецький також розповів, що росіяни скуповують старі українські марки, бо це доказ того, що була державність.

  • Якщо в нас є конверти з Ростова-на-Дону марковані українським тризубом, то це говорить про те, що там була українська влада і була Україна. В нас ціла колекція є така, – зазначив директор музею.

– В 1918 році в нас було 6 поштових округів. Сама цікава частина філателії – це різні типи тризубів, які використовувались для того, щоб маркувати старі марки Російської імперії. Таких тризубів більше 100. Ми всі ці тризуби відцифрували. В нас пан міністр і пан мер вже отримали подарунок, – продовжив Олександр Білецький.

Міністр закордонних справ України зазначив, що його подарунок висить в офісі, де він завжди приймає гостей.

  • Там у мене є карта України 1917 року і цей тризуб, я розповіді починаю саме з них.

Павло Клімкін декілька разів натякнув на те, що музею потрібно розширюватися і ставати більше інтерактивним, бо подібного немає ніде.

Після короткої екскурсії міністр приступив до офіційної частини – передачі марок, отриманих від Олександра Балабана у Нью-Йорку.

  • Насправді це можна показувати годинами. З цією колекцією музей стає напевно єдиним у кого буде така колекція марок. Але головне, що от ми зараз написали декілька мейлів чи повідомлень у Фейсбуці, а тоді за кожною маркою стояла людська історія. Тут вся історія поштової марки УНР, вся історія поштової марки директорії. В принципі кожна така марка – це своя людська історія. Це як історія української свідомості. Це як історія того, що українці будували саме свою державу, націю і йшли вперед. Тоді держава починалася з грошей, держава починалася з армії і держава починалася з поштової марки, без поштової марки держави не було. Я дуже сподіваюся, що пан Олександр ще сюди завітє і розповість всі ці історії. Його можна слухати безкінечно, – розповів пан міністр.

Павло Клімкін зазначив, що для нього велика честь передати цю унікальну колекцію:

– Бажаю успіху вам, бажаю успіху керівництву міста. Тут у Вінниці не мати шану до історії просто неможливо, оскільки тут довкола все історія. Тепер у вас новий виклик. З цією колекцією музей має розширюватися. Коли приїжджають до Вінниці, є багато речей на які можна подивитися, але цей музей має стати особливим і обов’язковим пунктом для кожного. Оскільки це відчуття нашої історії, історії нашої нації. Кожен наклад поштових марок – це наклад нашої історії.

Пан міністр додав, що у даній колекції є марки, які існують в одному екземплярі, а також листівки, прочитавши які історики, можуть робити певні висновки. Павло Клімкін вважає, що це вже не філателістика, а історія. Окрім цього міністр додав, що сприятиме популяризації вінницького музею, а також виставкам у різних посольствах.

Після цього Олександр Білецький підписав офіційні документи про передачу марок на баланс музею, пожартувавши, що нарешті вони не будуть возити їх контрабандою.

На пам’ять від музею Павло Клімкін та Сергій Моргунов отримали марки. Міністр сказав, що цю також повісить в себе в кабінеті.

Олександр Білецький зазначив, що сьогодні мають лише близько 20% того, що є в колекції Олександра Балабана.

  • Ми дуже раді, що пан міністр зумів офіційно передати нам марки, бо раніше ми це робили через друзів чи знайомих і привозили лише частинами. Надіємося, що музей таки розшириться та ми зможемо продемонструвати ще більше унікальних експонатів. Наш музей дуже люблять діти і це не може не радувати, що молодше покоління цікавиться філателістикою.

Мер міста Сергій Моргунов в свою чергу відзначив, що дуже важливим є те, щоб молодь знала свою історію.

  • Це позитивно з усіх аспектів, філателії, історії, патріотизму. Це історія взаємостосунків між іншими країнами. Ми говорили про те, що тут є марки середини 19 століття, де вперше була визначена українська символіка. Тут є багато екземплярів, які пов’язані з Ростовом на Дону, Кримом, які з українською символікою. Це говорить про те, що Україна була державою, вона розвивалась, як держава за рахунок випуску марок і геральдики.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.