“Це не боляче і не страшно”: у центрі Вінниці за 10 хвилин можна безкоштовно перевірити слух. ФОТО

12:56
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Сьогодні та завтра, 27-28 жовтня, у центрі Вінниці можна безкоштовно перевірити слух. Щоправда, для цього потрібно постояти в черзі, адже охочих дуже багато.

У Вінниці “кабінет на колесах” почав працювати біля Вежі Артинова о 10:00, але до того часу вже вишикувалася невеличка черга з охочих. Насправді це автомобіль, який оснащений спеціальним аудіометричним обладнанням. У ньому досвідчений фахівець-аудіометрист дає вам навушники та вмикає звуки різної частоти та гучності. Щойно почуєте звук (на будь-яке вухо), маєте натиснути кнопку – усе просто.

 

Така процедура займає всього 7-10 хвилин, а після неї фахівець дає буклет із правилами, як можна зберегти свій слух, та печаткою “Порушення слуху не виявлено”, або “Порушення слуху виявлено”. Таким чином можна зрозуміти, чи маєте ви порушення слуху, чи ні, і чи потрібно далі звертатися за більш поглибленою діагностикою.

Усе відбувається з дотриманням карантинних вимог. Перед входом в автомобіль організатори зробили позначки жовтим скотчем, щоб люди дотримувалися соціальної дистанції. Також після кожного відвідувача усі поверхні дезінфікуються, а після кожного п’ятого вмикають бактерицидну лампу, яка знезаражує приміщення.

 

 

 

Наприклад, чоловік, який представився Миколою,  зайняв чергу одним із перших. Вінничанин розповів нам, що про “кабінет на колесах” дізнався в групі у месенджері, а оскільки почав недочувати на одне вухо, вирішив перевіритись. Тим паче, що це безкоштовно. Після діагностики він поділився, що порушень слуху не має, але аудіометрист порадив йому звернутися до ЛОРа.

Таку акцію з безкоштовної перевірки слуху започаткувала громадська організація “Відчуй”. Ця організація заснована Людмилою та Андрієм Пишними та з 2011 року системно займається допомогою та соціальною адаптацією людей з порушеннями слуху. “Кабінет на колесах” це їхня нова ініціатива, яка за три місяці має відвідати 31 місто України. Вінниця у цьому списку 18-та.

 

Дар’я Герасимчук, виконавча директорка громадської організації “Відчуй”, розповіла, що у 60% випадках втрати слуху можна запобігти, якщо вчасно поставити діагноз. Однак люди про це не задумуються і при медоглядах не звертають увагу на слух, хоча його потрібно перевіряти щороку.

– На жаль, за статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожна 10 людина у світі втрачає слух. Це страшна статистика. В Україні – це кожна 8 людина. Чому? Бо наш світ стає надто гучним: на наші вуха постійно діють шуми, гучні звуки, фонові розмови, а ще – навушники з гучною музикою, концерти… Тому випадки приглухуватості серед молоді стають все більш частими. Але лікарі запевняють, що у 60% випадках повної втрати слуху можна було б випередити, якщо вчасно перевірити слух, встановити діагноз і розпочати роботу. Саме для цього ми й заснували цей проект, – розповіла організаторка акції.

 

 

Дар’я Герасимчук пояснила, що вони роблять діагностику фактично в “польових умовах”, адже  процедура якісної перевірки слуху має відбуватися у спеціальній звукоізольованій кімнаті й тривати значно довше 10 хвилин. Саме через це перевірити слух у “кабінеті на колесах” можуть усім охочим віком від 7 до 55 років. Зі слів Дар’ї Герасимчук, дітям молодшим за віком це складно буде зробити, а у людей після 55 років починаються вікові зміни функцій слуху

– Так, ми не дамо людині конкретні результати з приводу того: на яких частотах є проблеми, але ми повинні бути тим першим дзвіночком: якщо є порушення – маєш йти до лікаря і щось з тим робити. Мета нашого проекту – виявити порушення слуху в тих людей, в яких воно апріорі немає бути. Тому ось така вікова категорія, – розповіла організаторка.

 

Дар’я Герасимчук розповіла, що на сайті “vidchui.org” вони робили спеціальне опитування, і 1700 людей із 2000 відповіли, що ніколи не перевіряли слух, бо навіть не задумувалися про це.

– Ми з вами постійно перевіряємо зір, ходимо на щорічні медичні обстеження, але чомусь про слух забуваємо, хоч його потрібно перевіряти щороку. Це не боляче, це не страшно, це займає дуже мало часу, а у нас – це ще й безкоштовно. Якщо ви вчасно виявите проблему і почнете щось робити, ви зможете якомога довше зберегти можливість чути такі важливі для себе звуки та голоси рідних людей, – зазначила Дар’я Герасимчук. 

 

 

 У Вінниці “кабінет на колесах” працюватиме 27-28 жовтня на площі Європейській. Години роботи  з 10:00 до 18:00 (перерва на обід з 13:30 до 14:30). У ньому перевірити слух можуть усі, віком від 7 до 55 років. Послуга безкоштовна.

Якщо фахівець визначить, що у вас є порушення слуху, потрібно буде пройти поглиблене обстеження слуху. За ЦИМ посиланням організатори зібрали адреси в усіх містах України, де це можна зробити. Наприклад, у Вінниці,  слух перевіряють у таких закладах:
1) Міська клінічна лікарня № 1 (Хмельницьке шосе, 96). За направленням від сімейного лікаря. Перевіряють слух дорослим та дітям.
2) Медичний центр “Статус” (вул. Келецька, 41). Перевіряють слух дорослим, дітям.
3) “Центр – В” (вул. Пирогова, 3-А; вул. Келецька, 99-Б; вул. Академіка Ющенко, 8; вул. Київська, 5). Перевіряють слух дорослим та дітям.

П’ять правил від “Відчуй” як захистити слух

1) Слідкуйте за своїм здоров’ям. Якщо закладення вух не минає за декілька днів – терміново зверніться до лікаря. Не запускайте нежить.

2) Слухайте музику в навушниках не довше 1 години поспіль і не більше 2 годин на добу.

3) Контролюйте рівень гучності. Звук в навушниках не повинен перевищувати 60% від максимальної гучності.

4) Захистіть вуха від надмірного шуму спеціальними навушниками. Наш світ стає надто гучним.

5) Раз на рік перевіряйте слух.

За вісім років діяльності організація “Відчуй” реалізувала понад 15 всеукраїнських проектів. Серед них: унікальний для України інклюзивний табір, спрямований на соціалізацію дітей із порушеннями слуху, створення креативного простору “ТАМ” та музичного класу “Біг Бах” для нечуючих, цикл уроків про інклюзію для школярів, безкоштовні онлайн-курси жестової мови для широкого загалу та медійний проект “Коли тиша заговорила”.

Фото Марини Сербінович

Читайте також: У Вінниці діти з “диво-вушками” влаштували свято, аби показати що глухота – це не вирок. ФОТОРЕПОРТАЖ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.