В Україні кожної третьої неділі червня відзначається День медика. Цьогоріч цей день припав на 21 червня.
З цієї нагоди журналісти телеканалу «ВІТА» завітали до Вінницької Міської клінічної лікарні №1, де герої в білих халатах щодня борються за життя та здоров’я пацієнтів. Зокрема – з COVID-19. Та інколи, попри всі заходи безпеки, медики й самі стають жертвами коронавірусної інфекції.
Саме про це розповідається в сюжеті телеканалу.
На початку відео показано, як вже по завершенню зйомок техніку та спецодяг журналістів обробляють спеціальним дезрозчином. Причому обробляють все з ніг до голови, по декілька разів: спершу халати, а потім – костюми біо-захисту.
Також повністю обробляють відеокамеру, що викликає окремий стрес у відео-оператора. Коли медійники знімають все «спорядження», то зізнаються, що не розуміють, як взагалі медики можуть працювати в такому спецодязі, адже в ньому дуже спекотно.
Втім з такими умовами й такою дезінфекцію щодня стикаються фахівці, які по 4-5 годин відпрацьовують зміни з пацієнтами, котрі інфіковані коронавірусом. Та окрім цього й ризиків заразитися самим, у медиків є й інші складнощі. Наприклад те, що вони значно рідше бачаться з рідними.
Головна медична сестра МКЛ №1 Ірина Штодіна розповідає:
– Ми не завжди можемо спілкуватися зі своїми рідними. Тому що коли працюють в палатах медичні сестри та лікарі, то, звичайно, вони працюють з хворими. І іноді хочеться приділити їм більше (уваги рідним), але зі сльозами на очах хочеться сказати, що не завжди достатньо цього часу. Але вони (рідні – авт.) також нас підтримують, розуміють. І це також є їхня допомога, що вони нас розуміють, наші домашні.
На коронавірус часто хворіють і медики.
У сюжеті йдеться про історію Марії Райковської: медичної сестри інфекційного відділення МКЛ №1. Жінка на початку травня перенесла COVID-19 у важкій формі. З температурою під 40, на кисневій терапії, вона два тижні пробула в інфекційному відділенні.
-Дуже важко. Коли лежиш в палаті й не бачиш, хто до тебе заходить – і знаючи, що в цьому відділенні працюєш вже понад 36 років – людей не впізнаєш. Важко, – розповідає Марія Райковська.
Після інфекційного відділення вона ще два тижні перебувала вдома під наглядом сімейного лікаря. Врешті в середині червня Марія знову пішла на роботу, щоб рятувати життя пацієнтів з коронавірусною інфекцією. При цьому жінка усвідомлює, що імунітету проти COVID-19 – немає.
За таку нелегку працю медиків їм дякують вінничани. Окрім подяки, бажають «триматися». Одна з вінничанок зауважила:
– Мабуть, ми зрозуміли, що ця професія справді важлива для нас, для нашого життя, для наших людей. Для мене і для моєї дитини.
Чи не найбільша мрія медиків зараз – щоб ми з вами дотримувались карантину. І тоді їм не доведеться, як за кордоном, обирати, чиє життя із тисяч врятувати» – йдеться в сюжеті.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.