Три десятки “Шевченків”: останній день незвичайної виставки у Вінниці. ФОТОРЕПОРТАЖ

13:41
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Понад півстотні вишитих робіт серед яких портрети Кобзаря та уривки з його творів показують у Музеї-садибі М. Коцюбинського. Вишивали їх майстрині з Полтави та області, а також активісти з Канева, а тепер роботи показують у різних регіонах України. 

Відкриття виставки “Образ і слово Кобзаря у вишивці” відкрили вчора, 20 серпня, а вже сьогодні другий та останній день її перебування у Вінниці. Завтра роботи повезуть показувати в Одесу. Ми побували на виставці, щоб розповісти тим, хто не встигне побачити на власні очі, що саме привезли до Вінниці.

Понад рік 77 вишивальниць та один вишивальник працювали над 34 портретами Тараса Шевченка та 36 уривками з його творів різних часів. До речі, у музеї нам розповіли, що єдиний чоловік, який долучився до стоврення робіт має технічний фах, але вишивка – його захоплення. До речі, над роботами всі працювали на добровільних засадах.

На виставці можна побачити чимало вишитих автопортретів Шевченка різних років. Майстри самі обирали ті образи, які хотіли б вишити. Тут є і молодий Шевченко, і старший, з вусами та бородою, часом відрізнявся навіть колір очей. Нам розповіли, що портрет, на який витратили найменше часу, вишивали лише 11 днів, а всі інші роботи – значно довше.

 

Додамо, що над однією із вишитих робіт працювали одразу 16 майстринь, передаючи картину з рук в руки.

Окрім портретів, також вишили вибрані уривки з творів Тараса Шевченка.

 

Ідея такого проекту виникла у Григорія Кисіля – Заслуженого майстра народної творчості України. До речі, він видав п’ять альбомів “Українська вишивка” за власноруч розробленими схемами для вишивання хрестиком, без використання комп’ютерних технологій.

Із задумом започаткувати проект та вишити портрети Тараса Шевченка він звернувся до вишивальниці та активістки громадського Шевченківського руху Катерини Калініченко. На жаль, майже на початку роботи над проектом не стало Григорія Кисіля і роботу продовжила пані Катерина за підтримки свого чоловіка та інших майстрів-вишивальників.

– Вони приносили два  рушника, один з яких вони відправляли в АТО. І на відкритті кожен з відвідувачів міг вишити на ньому хрестиком певний символ, – розповіла працівниця музею.

Вже завтра вона зі своїм чоловіком забере з Вінниці понад 70 вишитих робіт, складе їх у власну невеличку автівку та вирушить в інші міста України, щоб кожного тижня презентувати колекцію у 2-3 нових містах.

До речі, Вінницький музей-садиба М. Коцюбинського, де прийняли виставку, зачиняється сьогодні о 18:00.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.