Троє хлопців з Вінниччини врятували жінку з води та надали її домедичну допомогу. ВІДЕО

15:25
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Троє юнаків з Вінниччини врятували з води та надали першу домедичну допомогу жінці, яка майже потонула в ставку.

Про випадок, що стався 3 липня у селі Станіславчик, пише “Жмеринка City”, яка поспілкувалася з хлопцями – з 16-річним Богданом Войтовичем, 14-річним Дмитром Дячуком та 17-річним Олександром Кириченком.

 

Зліва на право – Дмитро, Олександр та Богдан.

– Ми стрибали у воду з дамби, і побачили, жінку, яка відплила метрів 50 від берега, і почала тонути, вона руками загрібала воду, а голова раз у раз зникала у воді, – розповідає 16-річний Богдан Войтович, учень школи №3, – Ми з хлопцями навіть не обмовилися, як кинулися до неї на порятунок.

Хлопці кажуть, жінку довелося шукати під водою, бо вона втратила свідомість.

– Ми почали пірнати і шукати жінку руками у воді. В одну мить я вистрибнув з води, щоб вхопити трохи повітря, і крикнув хлопцям, що я відчув її волосся під рукою. Ще раз пірнувши, я витяг голову на поверхню, однак жінка вже втратила свідомість, а її губи посиніли, – говорить Дмитро Дячук.

Хлопці утрьох підхопили тіло жінки і почали гребти до берега. «Ми розуміли, що час летить занадто швидко, до берега ще дуже багато, а ще треба відновити дихання жінці, тому ще у воді почали кричати на берег, щоб викликали швидку допомогу,  – розповідає 17-річний Олександр Кириченко, студент Хмельницького національного університету.

Коли хлопці принесли жінку на берег, вони ще до приїзду швидкої почали надавати екстрену домедичну допомогу: «Ми викачали воду, перехиливши її на коліно, і вона почала дихати… Далі приїхала швидка, жінці зміряли тиск, щось вкололи, і забрали до лікарні», – розповідають хлопці.

Свій вчинок хлопці не вважають геройським, і кажуть, що так вчинив би кожен. Але доки хлопці рятували жінку, жоден із відпочиваючих на березі їм не допоміг – усі збіглися тоді, коли приїхала швидка.

– Я щиро дякую цим хлопчикам, які врятували мою доньку. Вони справжні герої, сміливі і хоробрі. Катю вже виписали з лікарні, але вона ще не може забути про той нещасний випадок, – говорить Любов Павленко, мати врятованої жінки.

Богдану Войтовичу ще раніше доводилося рятувати людину – він допоміг повернути свідомість місцевому чоловіку, який впав на льоду та вдарився головою. “Я зрозумів, що він не дихає, бо в нього запав язик від сильного удару, мені вдалося повернули чоловіка на бік, і витягти язика руками – чоловік зміг дихати, і прийшов до свідомості», – розповідає Богдан.

Один з рятувальників пише музику, інший мріє стати нейрохірургом.

Відео та фото – “Жмеринка City”

Читайте також: Врятувати ноги: у Вінниці збирають кошти на лікування пораненого на фронті бійця

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.