Тріщить по швах: Павлівські медики з Вінниччини скаржаться на якість захисних костюмів

14:06
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Медики Павлівки, що на Вінниччині, скаржаться на якість захисних костюмів, необхідних для роботи під час епідемії. Кажуть, костюм розривається ще до того, як його одягнути.

Як повідомляє “Калинівка.city”, працівники Павлівської амбулаторії (Калинівський район) нарікають на неналежну якість костюмів, закуплених та переданих їм Калинівським районним медичним центром первинної медико-санітарної допомоги.

На запакованому костюмі написано – “Комбінезон одноразовий. З капюшоном. Розмір універсальний.” 

– Медсестра місцевої амбулаторії, яка виїжджає до хворих, контактних, відбирає у них біоматеріал на обстеження, ще як належить не одягнула цього костюма, як він тріснув, як кажуть, по швах – у прямому і переносному розумінні, – ідеться у дописі.

 

Як ідеться у матеріалі, вартість одного такого комбінезона становила 165 гривень. П’ятдесят пар бахіл коштують 49 гривень. Загальна вартість закупівлі 8 тисяч 397 гривень.

За словами виконувачки обов’язків головного лікаря Калинівського районного Центру первинної медико-санітарної допомоги Людмили Македонської, така невдала покупка сталася вперше:

– Я не можу зрозуміти чому так сталося, – каже вона. – Ніколи такого не було. Досі засоби захисту, які ми купували, були належної якості. Я, чесно кажучи, в шоці. Будемо з’ясовувати чому так сталося. Мені дуже неприємно за цю ситуацію. Ми розуміли, що за таку ціну комбінезон не буде такої якості як за 400 чи 600 гривень, але щоб настільки! Буде юрист на роботі, усе з’ясуємо.

В свою чергу Павлівський сільський голова Віктор Кособуцький каже, що на купівлю захисних костюмів Павлівська сільська рада перерахувала медичному центрові п’ятдесят тисяч гривень.

– Ми сподівалися, що там закуплять належні засоби індивідуального захисту для медпрацівників сільської амбулаторії, які обслуговують мешканців громади. Виходить, що краще б ми самі їх купували. Наші медики в розпачі від цієї закупівлі. Комбінезон на швах розлазиться. Сині бахіли, які йдуть у комплекті з комбінезоном, дають у стаціонарах для відвідування хворих. Як вони можуть захистити від коронавірусу, невідомо.

Він додав, що “не обов’язково було купувати ті костюми у Києві, можна було купити в аптеках у Калинівці”.

– Ми, спрямовуючи бюджетні кошти, сподівалися, що центр закупить для сільських медиків багаторазові костюми. За ті гроші можна було купити належної якості костюми багаторазового використання, бахіли до них. Не знаю, яке застосування закупленим комбінезонам знайде керівництво медичного центру, але ми будемо вимагати, щоб сільські медпрацівники за кошти громади отримали належні засоби індивідуального захисту. Щоб вони захищали їх від вірусу, а не розлазились по швах. А потім хтось дивується, чому медики інфікуються так часто, – каже сільський голова.

Читайте також: Скальський: на Вінниччині нова смерть від коронавірусу

Читайте також: Чи подолали пік: поширення коронавірусу на Вінниччині в динаміці та графіках

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.