Травмотерапія від війни: сьогодні у Вінниці проведуть особливий тренінг для бійців

14:12
Автор: Валерія Жовтун
Become a Patron!

До Вінниці завітали медики з-за кордону та представники громадських організацій аби презентувати дію проекту про травмотерапію від наслідків війни.  

Сьогодні, 24 жовтня, у прес-центрі облдержадміністрації відбувся «круглий стіл» на тему «Травмотерапія – свобода від психологічних наслідків війни». Українські та закордонні медики спільно з громадськими активістами провели коротке ознайомлення про особливості психологічного травматизму та про те, як мотивувати людей звертатися за допомогою до професійних травмотерапевтів.

Захід відбувся в рамках всеукраїнського проекту «Травмотерапія – шлях до повноцінного життя» та міжнародного «Подолаємо наслідки війни разом» за підтримки МЗС Німеччини. Про що розповіла координаторка проекту від всеукраїнської ГО «Мир Дому Вашому» Тетяна Геппа.

  • Ми в ході роботи побачили, що соціальні працівники, які мають надавати послуги безпосередньо людям, які пройшли війну та їхнім сім’ям, не мають достатнього інструментарію, щоб коректно мотивувати бійців звертатися до професійних травмотерапевтів.
  • Ціль всього проекту – підняти психологічну культуру України і мотивувати бійців шукати допомоги і шукати виходу із посттравматичного синдрому саме за допомогою професійних партнерів – психологів та травмотерапевтів.

Головна ціль зустрічей і проекту донести людям, що потрібно вже вчитися звертати увагу на психологічне здоров’я.

  • Звернення до травмотерапевта це не слабкість, не ілюзія. Це реальний вибір дорослої людини, сильного чоловіка, який розуміє, що є певні питання, які потрібно вирішувати, – каже пані Тетяна.

Про особливості травмотерапії розповів травмотерапевт ГО «Мир Дому Вашому» Ігор Алферов, який знає про неї на власному досвіді, адже сам зі Слов’янська.   

  • Травмотерапія – це допомога людям, які пережили війну, як і її наслідки на собі. Тобто це психологічна допомога. І тут варто візначити, що є різниця між “житейською” психологією і професійною, клінічною. Житейська – це коли хтось із власного досвіду намагається допомогти, що загалом непогано та не завжди спрацьовує. А в нас, на жаль, немає культури звернення до психологів.
  • Методики в такій роботі різні, але основний принцип – допомогти пережити травми, – зауважує пан Ігор.

Також сьогодні вперше у Вінниці відбудеться тематичний інформаційний тренінг для 28 попередньо зареєстрованих учасників. Це представники громадських організацій, лікарі, а також ті, хто повернувся з АТО.

Однак, за словами голови ГО “Вінницької асоціації медиків” Руслани Харковенко, на треніг можуть прийти усі зацікавлені вінничани. Тренінг розпочнеться о 16:00 за адресою Соборна, 85.

Проект з травмотерапії триває з 1 вересня до 15 грудня й окрім “круглих столів” та консультацій мають відбутися  тренінги для 180 осіб. Наприклад, перед Вінницею тренінг був у Жовтих Водах. І поки анонсований треніг у Вінниці є ексклюзивно-разовим для міста.

Серед учасників обговорення були й лікарі з Індії та Америки, які розповіли про особливості травмотерапії в іхніх країнах та акцентували увагу на специфіку терапії під час війни.

  • Ми мали проблему в 2004 році, коли було цунамі в Індії та в один день загинуло 12 тисяч людей, близько 1,5 тисячі зникло, а 25% втратили свої будинки, – розповів психіатр з Індії пан Пратап. – Та з попередніх досліджень відомо, якщо допомагати всім – це не працює. Тут потрібно диференціювати тих, кому конкретно потрібна допомога. А у випадку з війною це має бути спеціалізована допомога.

Тоді як педіатр з Америки пан Джим зауважив, що коли терапія пов’язана із війною, то має бути комплексна терапія всієї родини.

Фото автора, головне – uainfo.org