Торік на Вінниччині в науку пішло більше жінок, ніж чоловіків

11:38
Автор: Валерія Жовтун
Become a Patron!

Минулого року на Вінниччині аспірантками та докторинями стало більше 55% жінок.  

Про це повідомляє Головне управління статистики у Вінницькій області в прес-виписку від 7 березня.

У 2017 році підготовку аспірантів та докторантів здійснювали відповідно сім та  п’ять вишів і наукових установ. Кількість аспірантів та докторантів, які здобували вищу освіту в цих закладах, становила 599 та 22 осіб відповідно.

– Жінки нарівні з чоловіками використовують право на продовження освіти в аспірантурі та докторантурі. Так, із загальної чисельності аспірантів 56% (або 337 осіб) складають жінки. Серед докторантів їх частка – 55% (або 12 осіб), – ідеться в повідомленні.

Варто відзначити, що порівняльна статистика жінок та чоловіків у науці була оприлюднена напередодні 8 березня і подібного порівняння Управління статистики області не робило в попередні роки.

Серед статистичних даних також відомо, що 59% науковців (або 366 осіб) навчалося за рахунок коштів державного бюджету. 81% аспірантів та докторантів – це молодь до 35 років.

Найбільше аспірантів проходить підготовку за галузями «Охорона здоров’я», «Соціальні та поведінкові науки», «Технічні науки» та «Освіта/педагогіка». 58% аспірантів навчається за денною формою навчання.

За даними Управління статистики області, з 1995 до 2016 рр. простежується зростання чисельності підготовки наукових кадрів на Вінниччині з року в рік. Однак минулого року такі показники пішли на спад. Так в 2017-му в порівнянні з 2016 роком стало менше на 84 аспірантів та 4 докторанти.

Крім того, на кінець 2017 року в наукових закладах області навчалося 10 аспірантів-іноземців.

Загалом минулого року було випущено 152 аспірантів та 10 докторантів. Однак, із загальної кількості випущених тільки кожен четвертий аспірант і кожнен п’ятий докторант захистили дисертацію.

Читайте також: Рекорди, втрати та здобутки міста: якою була Вінниця-2017 у цифрах. ГРАФІКА

Фото ukraine.politicalcritique.org