Темна хода за свободу: вінничани пройшли центром міста, аби нагадати про торгівлю людьми. ФОТО

17:42
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Щохвилини 20 мільйонів людей по всьому світі перебувають в рабстві. Станом на 2018 рік близько 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми. На Вінниччині за останніх сім років зареєстрували 64 таких випадки.

Така статистика, зокрема, змотивувала декілька десятків людей сьогодні вийти на другу щорічну акцію “Хода за свободу” (у світі акцію організовують вже вшосте). Так, близько 50 вінничан з нагоди європейського дня боротьби з торгівлею людьми пройшли мовчазною колоною від Європейської площі по декількох центральних вулицях міста.

     

Нам всім здається, що ця проблема відійшла десь далеко в минуле – в ті часи, коли кораблі возили рабів з Африки. Однак і зараз існує торгівля людьми, вже в сучасних формах: примусовій праці, примушенні до жебрацтва дітей, торгівлі органами, сексуальній експлуатації – зазначила у вступному слові Наталія Козлова, організаторка акції, президентка товариства феміністок “Прогресивні жінки”.

Наталія Козлова (друга зліва)

За словами Любові Никодим, головного спеціаліста Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА, з 2012 по 2019 рік на території області 39 чоловіків та 25 жінок звернулись за допомогою внаслідок торгівлі людьми.

В нас 44 людини постраждали від трудової експлуатації, вісім – від сексуальної, сім – внаслідок примушення до жебрацтва, є три випадки продажу дітей та один з втягнення до злочинної діяльності – роботою наркокур’єром. Також є випадок продажу органів людини трудова – розповіла Любов Никодим.

Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні. Стаття 149 ККУ передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавлення волі на строк від 3 до 15 років.

Аби звернути увагу на проблему торгівлі людьми, яка посідає в нашій країні третє місце за масштабом, після незаконної торгівлі наркотиками та зброєю вінничани вишикувались в колону та пройшли мовчазною ходою по вулицях Оводова, Соборній, Театральній та Грушевського. Більшість учасників були вдягнені в чорне, а деякі також отримали й чорні парасольки. Паралельно з ходою організатори роздавали здивованим перехожим інформаційні листівки щодо проблем торгівлі людьми.

 

     

Як розповіли на акції, найстаршому українцю, який потрапляв в рабство, було 73 роки, а наймолодшому всього три. Тож особливу увагу організатори приділили інформації про захист дітей від торгівлі та експлуатації. Так, вінничанам радили, зокрема, не купувати продукцію в роботодавців, які використовують дітей, не давати дітям-жебракам пожертви, спонсуючи їх перебування на вулиці та повідомляти правоохоронні органи про випадки сексуально експлуатації дітей.

     

Також представники влади звернули увагу, що держава готова допомагати постраждалим від торгівлі людьми. Так, Любов Никодим розповідає, що якщо людина постраждала внаслідок сучасних форм рабства, вона може, без розголошення свого імені, звернутись до районних державних адміністрацій за допомогою. Отримавши статус особи, що постраждала від торгівлі людьми, можна отримати психологічну допомогу, допомогу з притулком та одноразову грошову допомогу у розмірі трьох прожиткових мінімумів.

  

Для цього потрібно надати докази перебування в рабстві (наприклад, квитки на транспорт, фото в неволі тощо) до відповідних підрозділів районних державних адміністрацій. Увесь процес отримання статусу зазвичай триває не більше одного місяця.

Національна “Гаряча лінія” з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0 800 505 501, а також 527.

Фото Олесі Яненко

Читайте також: Мовчазна хода за свободу: у Вінниці відзначили європейський день протидії торгівлі людьми. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: “Думала, що живою звідти не виберусь”: історії вінничанок, які потрапили в рабство за кордоном

                                                                                                  

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.