“Танці з зірками” і зйомки кіно: що ви ще не знаєте про День Вінниці-2017

20:36
Автор: Віталія Мазур
Become a Patron!

Вінниці – 654-ий рік, і свій День народження місто святкуватиме у другу суботу першого осіннього місяція – 9 вересня. Окрім анонсованих «Другої ріки», «The HARDKISS» та Олега Винника, до нас приїде ще багато артистів. Одними з таких є вокальна формація “Піккардійська терція”.

Виступатимуть голосисті чоловіки на Майдані Незалежності, де о 14:00 відбудеться відкриття свята. Вони презентують нову концертнy програму “ЛЕТИ”. Також після офіційного відкриття виступить Національний академічний симфонічний оркестр України (диригент оркестру – народний артист України Володимир Сіренко).

На самій площі будуть встановлені квіткові композиції та просторові інсталяції. Також під відкритим небом презентують картини учасників Всеукраїнського пленеру “Кращий художник”, нагородження переможців якого відбулося нещодавно. Крім того, буде сюрприз для книголюбів – тут запрацює  «ВІННИЦіЯнський «BOOK-ярмарок».

На головній вулиці міста – Соборній – розпочне роботу проект «Вінниця крізь час». Вінничани та гості міста зможуть зможуть зануритися у різні історичні епохи життя Вінниці – від 1914 року і донині. Це буде стрільба з лука, приготування кулешу та багато іншого. Можна буде навіть зазирнути у майбутнє й побачити, як має змінитися Вінниця у найближчі роки.

Усе це відбуватиметься під різножанрову музику проекту «Від класики до джазу», в якому візьмуть участь ансамбль солістів «Благовість» (м. Київ), Академічний камерний оркестр «Арката» обласної філармонії  та вінничанка Ольга Плакидюк з програмою «Симфоджаз», міський естрадно-духовий оркестр «ВІНБЕНД».

Тут же працюватимуть фудкорти, розгорнеться фестиваль кави – як то було на День Європи.

На майдані Небесної Сотні вінничани зможуть випробувати себе у ролі актора кінематографу – тут відбуватиметься проект «Знімається кіно!». Режисери і сценаристи підготували костюми та фрагменти з відомих картин для дорослих і дітей. Знятися в кіно зможуть всі охочі: з учасниками свята працюватимуть гримери та костюмери, потім вони вийдуть на знімальний майданчик і зіграють свою роль. Увесь процес фільмуватиметься, а одразу по завершенню “кіногероям” роздадуть диски із записом.

Серед іншого планується зняти фрагменти картин «Вій», «За двома зайцями», «Пірати карибського моря», «Буратіно», «Попелюшка», «Три мушкетери» та інші. Цей проект буде реалізовано спільно із місцевим академічним музично-драматичним театром: головний режисер театру Григорій Сиротюк стане режисером на знімальному майданчику.

На Європейській площі відбудеться вже ІІІ фестиваль «Вінничани мають таланти», в якому візьмуть участь обдаровані діти та творчі колективи, а також зіркові вінничани з телевізійних проектів «Країна У», «Голос Діти», «Голос країни», «Україна має талант», «Танцюють всі» тощо. Серед них буде і цьогорічна супер-фіналістка телепроекту “Голос країни” Інгрет Костенко.

А біля Літнього театру у Центральному парку відбудеться майстер-клас від хореографа проекту “Танці з зірками” Олени Шоптенко, котра 10 років тому стала переможницею проекту у парі з Володимиром Зеленським. Майстер-класи також даватимуть чемпіони з аргентинського танго Михайло Лисенко та Наталія Первушина.

На Майдані «Водограй» на вінничан чекатиме мистецький фестиваль, підготовлений Вінницьким державним педагогічним університетом ім. М.Коцюбинського. Тут також усі бажаючі зможуть взяти участь в  майстер-класах з пісочної анімації, галькопластики, образотворчого мистецтва, художнього конструювання, вишивки тощо.

Фіналом свята стане концертна програма на площі Василя Стуса за участю Олега Винника, гуртів «Друга Ріка», «The HARDKISS». Вона стартує з 19-ї години. Ведучими фінальної частини дня міста стануть вінничани-учасники «Ліги сміху» та актори «Країни У» Олександр Теренчук та Дмитро Голубєв.