Танці, конфеті і привітання від мера: у Вінниці урочисто стартувало святкування Дня міста. ФОТО

16:40
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Сьогодні Вінниця відзначає 658 День Народження. З самого ранку у центрі міста тривають виставки, концерти, презентації та інші святкові заходи. Однак офіційно програму Дня Вінниці відкрили о 14:00 на Майдані Незалежності.

Церемонія відкриття свята розпочалась із виконання пісні “Розквітай, моя Вінниця”, яку спеціально до свята підготували кращі солісти та хореографічні колективи міста. Серед них була й Даріна Красновецька, учасниця Дитячого Євробачення-2019.

А під сценою у цей час танцювали хореографічні колективи міста.

 

 

Після цього в повітря випустили дуже багато конфеті, а на сцену для привітання запросили вінницького міського голову Сергія Моргунова, Прем’єр-міністра України 2016-2019 років Володимира Гройсмана, голову Вінницької обласної ради Вячеслава Соколового і голову Вінницької ОДА Сергія Борзова. Важливо, що на сцені була сурдоперекладачка, яка супроводжувала промови мовою жестів.

Вітаю, Вінниця! – почав Сергій Моргунов. – Нарешті, за останні півтора року, ми змогли сьогодні зібратися такою великою вінницькою родиною на наш спільний день народження, на день народження нашого міста. Міста, яке ми так любимо, цінуємо і поважаємо. Міста, на яке рівняються і беруть приклад в усіх куточках країни. Міста, яке цікаве інвесторам і туристам. […]

 

 

Дуже важливо, щоб ми це місто всі разом любили. Але за всіма цими досягненнями робота людей. За всіма успіхами зусилля команд. За всіма перемогами щоденна праця кожного вінничанина. Я хочу в цей день побажати всім гостям нашого міста, всім вінничанам гарного, чудового настрою, […] щоб кожен день ми були щасливі на нашій рідній вінницькій землі. Зі святом вас, і з днем народження, Вінниця! – привітав усіх мер Вінниці. 

Далі слово взяв Володимир Гройсман, який зокрема нагадав усім про пандемію і закликав вакцинуватися від COVID-19, щоб захистити себе та близьких.

Я безмежно за вами скучив. Як і всі ми скучили за тим, що можемо збиратися, святкувати і спілкуватися. Останні півтора року нам з вами принесли величезні випробування і, на превеликий жаль, великі втрати. Багато є людей, які могли б сьогодні стояти поряд з нами, але їх немає, тому що страшна пандемія прийшла у наш дім. Та як би було не складно, ми вистояли. Я розумію, що це ще не кінець, але сьогодні хочу сказати просто дякую лікарям, вінничанам і всім, хто в таку складну хвилину об’єднався для того, щоб подолати цього страшного і невидимого ворога. […]

Вінниця прекрасне місто. Україна надзвичайно прекрасна держава. У нас надзвичайно прекрасні люди, і ми маємо жити краще. Я точно знаю, що ми зможемо це з вами зробити. Але для цього ми повинні бути з вами  здорові, – наголосив Володимир Гройсман.

 

 

Після цього вінничан привітали голови обласної ради та облдержадміністрації. Вячеслав Соколовий зазначив, що Вінниця для кожного має важливе значення по-своєму. Хтось тут народився, хтось тут виріс, хтось приїхав з ідеями та зумів їх провадити в життя. А Сергій Борзов нагадав, що це свято кожного жителя територіальної громади, адже нас минулого року стало більше.

У Вінниці є ще одна гарна традиція на День міста відзначати тих вінничан, які зробили вагомий внесок для розвитку та процвітання громади. І символічно, що сьогодні почесні відзнаки міського голови та медалі за вагомий внесок отримали лікарі Богдан Трохименко, медичний директор Вінницької міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, та Тетяна Козлова, завідувачка відділення екстреної невідкладної медичної допомоги Вінницької міської клінічної лікарні №1.

 

 

Також відзначили Петра Бойка, народного артиста України та директора міського Центру художньо-хореографічної освіти дітей та юнацтва “Барвінок”. Цей момент зірвав гучні оплески вихованців “Барвінка”, які неодноразово скандували “Вітаємо!”.

Своєю чергою Петро Бойко подякував і сказав, що винагороду, яка додається до звання, він розділить: “половину – дітям, а половину – нашим хлопцям на фронті”. 

 

 

Після урочистого відкриття свята на всіх локаціях та концертних майданчиках розпочалось святкування Дня міста з різними інтерактивними програмами, майстер-класами та сюрпризами, які підготували цього дня вінничанам організатори свята.

Детальніше про те, як сьогодні відзначають День міста, і яким буде святковий концерт біля Книжки – у програмі за ЦИМ посиланням.

Фото Марини Сербінович

Читайте також: “Бумбокс” в якості хедлайнера та дві виставки від істориків: нові деталі святкування Дня міста у Вінниці

Читайте також: У Вінниці на День міста на Замковій горі підняли прапор міста. ФОТО, ВІДЕО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.