-
22 Листопада/ 17:57Люди
Публікація22.11.1717:57
“Такого не було з 98-го року”: на Вінниччині чоловіки масово ухиляються від візитів у військкомат
Цього року за отриманими повістками не з’явилося 13865 призовників з 22862, котрі підлягають призову. Юнаки Вінницької області та члени їх родин не пускають до помешкань працівників військкоматів, а інколи – кидаються на них з вилами.
Про таку ситуацію на Вінниччині, де вже виконаний основний наряд на призов, розповів заступник обласного комісара з призову Дзигаленко Михайло Дмитрович сьогодні, 22 листопада.
- Восени 2016 року була неявка 13700, навесні 2017 – 13200, зараз цифри знову зросли. Мабуть, на четвертому році війни досі не всі зрозуміли, в якому стані перебуває держава. Подібного ухиляння я не пригадую з 1998-го року, коли почав тут працювати, – бідкається Михайло Дмитрович.
Офіцер пояснює: виклик до військкомату не означає, що людина автоматично буде призвана на строкову службу. “Зрозумійте, у нас норма – менше 1% з усіх викликаних! Тобто з цих майже 20 тисяч ми маємо забрати на проходження служби лише близько 500 юнаків. І то, це план – один з найвищих в Україні. Наприклад, міста-мільйонники мусять зібрати менше призовників, ніж 400-тисячна Вінниця”, – говорить Дзигаленко.
Військовий наголошує: солдати строкової служби наразі не відправляються в зону АТО. Вони потрібні, зокрема, для охорони військових арсеналів, на залізниці тощо. Однак опір, який чинять призовники під час візитів до них представників комісаріату – вражає.
- Був випадок: вже на збірному пункті людина вийшла нібито в магазин – от досі вертається, черга, мабуть. Вже прокуратура цим займається, – жартує військовик. Але в деяких випадках доходить до погроз:
- Так, у Калинівському військкоматі мати одного з призовників кинулася на військових з погрозами та… вилами. У цей час юнак дременув через вікно городами. Теж шукаємо, де він там сховався. Таких випадків – маса: 6 військкоматів по всій області не виконують норму по залученню призовників. Серед них і м. Вінниця, яка виконала свою норму лише на 74%, – говорить Дзигаленко.
Військові переконані, що все це – від безкарності. Адже навіть за повторне ухиляння від явки до військкомату, призовник максимум заплатить штраф – трохи більше 200 гривень. І може не хвилюватися до наступної хвилі мобілізації.
Військові вважають, що потрібно вносити зміни в законодавство: передусім створити Єдиний реєстр призовників, доступний водночас і МВС, і митникам, і прикордонникам і фіскалам.
- Щоб всюди, куди б призовник не прийшов – щоб він всюди “світився”. Окрім того, я би ввів пожиттєвий податок в розмірі 1% для всіх, хто не відслужив до 27 років без поважних причин. А ще заборонив би таким чоловікам навчатися у вишах та працювати на державній службі, – вважає офіцер.
Окрім цього наголошує: заробітна платня військового сьогодні стала конкурентноздатною у порівнянні з іншими секторами економіки:
- Сьогодні військові отримують 9-10 тисяч гривень зарплати. Ті, хто перебуває в АТО, отримують значну надбавку: близько 10 тисяч на першій лінії, близько 4 тисяч – на другій лінії. Середня зарплатня по області – значно менша.
За словами Дзигаленка, наразі контрактники найбільше потрібні у “рідну” 95-ту бригаду, до складу військово-штурмових військ, а також на охорону військових арсеналів. Зокрема, у місцеву в/ч №1119 запрошують на роботу 300 чоловік.
Згадав військовий і про резонансний випадок ухиляння, коли 22-річний вінничанин одружився на 89-річній бабусі, аби не йти до війська:
– Мені відомо, що військовий комісар вже подав судовий позов. Сподіваюся, що такої ганьби у Вінниці більше ніколи не повториться. Ми його все одно дістанемо.
Читайте також:
На Вінниччині чоловік здавав в оренду об’єкти комерційної нерухомості за значно зниженою вартістю
Дякуємо!
Тепер редактори знають.