Таблетована сіль: основні функції та переваги використання

12:54
Автор: admin
Become a Patron!
Вода, що надається системами центрального водопостачання, рідко відповідає санітарним нормам. Для її очищення та знезараження використовуються різні методи фільтрації: від простих побутових фільтрів до промислових установок зворотного осмосу. Елементи побутового приладу:
  • картридж з активним вугіллям для затримки хлору та органічних забруднень;
  • картридж з поліпропілену для видалення твердих частинок, піску, іржі та інші видимих забруднень;
  • ультрафільтраційна мембрана з дуже маленькими порами, які дозволяють відсікати бактерії, віруси, колоїди та інші мікроорганізми;
  • картридж з іонообмінною смолою для зменшення вмісту важких металів (свинець, ртуть, кадмій), а також кальцію та магнію.
Деякі побутові фільтри мають запасні картриджі, які можна замінити, коли поточні втрачають свою ефективність.
Будь-який фільтр рано чи пізно виходить з ладу, якщо не проводити його планове обслуговування. Для цих цілей застосовується сіль таблетована.

Що це таке та як працює

Таблетована соль —  різновид кам'яної солі, яка призначена для очищення водних фільтрів. У її складі відсутні домішки, а в процесі використання не утворюється дрібний пил. Кристали натрію та магнію, промиті та висушені, спресовуються у таблетки різного діаметру для максимально ефективної експлуатації в домашніх системах водоочищення.
Принцип роботи таблетованої солі ґрунтується на обміні іонами. Розчиняючись у воді, вона виділяє іони натрію та хлориду, які замінюють іони кальцію та магнію, що відповідають за утворення кальцинованих відкладень на трубах та стінках домашньої побутової техніки. В результаті такого обмінного процесу вода стає чистіше, а молекули кальцію та магнію осідають на фільтрі.

Переваги таблетованої солі

На відміну від звичайної кухонної, така сіль має низку переваг:
  1. Пігулки розчиняються у воді рівномірно, завдяки чому отриманий розчин не потребує додаткового перемішування. Так званий ефект танення забезпечує природний процес іонообміну без ручного або машинного втручання.
  2. Зміст NaCl максимально високий — понад 99%.
  3. Сольові таблетки не злежуються, не утворюють скам'янілих мас та нерозчинних опадів, що дозволяє більш економно використовувати сировину. Залежно від типу обладнання, економія може досягати 30% порівняно зі звичайною сипучою сіллю.
  4. Вся таблетка солі розчиняється з однаковою швидкістю. Це допомагає технологам краще контролювати всі етапи отримання сольового розчину.
  5. Виготовляється з високоякісної сировини, без розчинних та нерозчинних домішок, а також іншого мікробіологічного «сміття», яке може засмічувати фільтраційні клапани та знижувати ефективність очищення води.
Використання таблетованої солі суттєво підвищує термін експлуатації побутової техніки та скорочує витрати на ремонт і заміну водних фільтрів. Щоб уникнути підробок, важливо купувати продукт лише у перевірених постачальників.