Систематичний скринінг на туберкульоз у центрах ПМСД: Вінниччина увійшла до пілотного проекту

12:04
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінницька область увійшла до пілотного проєкту, в рамках якого у центрах первинної медико-санітарної допомоги впроваджуватимуть систематичний скринінг на туберкульоз.

Як повідомляє Департамент охорони здоров’я Вінницької ОВА, проєкт реалізуватиметься на базі чотирьох закладів: Могилів-Подільського міського ЦПМСД; Ямпільського міського ЦПМСД; Чернівецького селищного ЦПМСД та Могилів-Подільської окружної лікарні інтенсивного лікування.

Регіональний координатор проєкту визначений на базі обласного клінічного фтизіопульмонологічного центру.

Начальниця відділу екстреної та первинної медичної допомоги населенню, медичної реабілітації управління медичної допомоги населенню Лариса Бевза розповіла:

– Наші лікарі акцентуватимуть свою увагу на групах ризику. До них відносяться дорослі з контакту з хворим на туберкульоз, медичні працівники та внутрішньо переміщені особи. На первинному рівні проводитиметься скринінг на туберкульоз й надаватиметься відповідна медична допомога. Лікарі «первинки» мають в пріоритет поставити – профілактику хвороб. Хочу наголосити, що туберкульоз – це не вирок, а пацієнти, які зіткнулись із хворобою, мають можливість отримати сучасне й безкоштовне для них обстеження.

Проєкт здійснюється в межах проєкту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що виконує РАТН (Програма оптимальних технологій в охороні здоров’я). Пілотний проєкт впроваджуватиметься ще у трьох областях: Волинській, Рівненській та Київській областях.

У дописі також зазначають, що на YouTube каналі профільного департаменту обласної військової адміністрації опубліковано низку роликів про поширені міфи передачі туберкульозу та поради щодо того, як піклуватися по своє здоров’я, аби не захворіти.

Ілюстративне фото – tomat.rv.ua

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.