Сигнал «Увага всім!» у Вінниці лунатиме із нової системи оповіщення за 7 мільйонів

18:20
Автор: Віталія Мазур
Become a Patron!

Понад сім мільйонів гривень, а точніше – 7 мільйонів 628 тисяч 754 гривні – коштуватиме місту нова система оповіщення. Угоду саме на таку суму виконавчий комітет Вінницької міської ради уклав із товариством обмеженої відповідальності «Оптіма-Комплекс».

Фінансування робіт здійснюватиметься в три черги: перший перерахунок коштів становитиме 2 мільйони 78 тисяч гривень, другий – 2 мільйони 734 тисячі, третій – 2 мільйони 816 тисяч. Гроші будуть нараховуватися як передплата за кожну чергу будівництва системи оповіщення.

  • Це необхідно робити, тому що існуюча система оповіщення побудована у 60-х роках і вже фактично неробоча. Питання будівництва нової системи ми порушували давно. Торік врешті змогли зробити проект, порахувати витрати – вони перевищили 7 мільйонів. Адже нова система передбачає введення окремої посади диспетчера у «Цілодобовій варті», встановлення гучномовців у різних частинах міста, які працюватимуть по схемі зашумлення, тобто окрім сигналу «Увага всім», саме повідомлення про надзвичайну ситуацію лунатиме безпосередньо з гучномовця. Також система може нести додаткове інформаційне навантаження – наприклад, ми зможемо попереджати про погіршення погодних умов чи надзвичайні ситуації, – розповів журналісту VежА Олег Парфілов – начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної і оборонної роботи та режиму секретності.

За словами Олега Парфілова, перша черга будівництва буде розпочата одразу після того, як буде надано дозвіл на початок будівництва. Тоді буде споруджено місце для диспетчера, а також декілька точок, де розміщуватиметься апаратура. Це має статися до кінця року.

Будуватиме систему оповіщення у Вінниці запорізька фірма – ТОВ «ОПТІМА-КОМПЛЕКС». Компанія надає послуги із проектування, монтажу й технічного обслуговування систем безпеки. Як зазначено у договорі, підрядник несе повну відповідальність за виконання робіт та самостійно виправляє допущені недоліки. Гарантійний термін на виконані роботи – 36 місяців з дня здачі в експлуатацію. За цей період підрядник виконуватиме налаштування та налагодження системи оповіщення, якщо траплятимуться збої чи будуть виявлені дефекти.