Суд відмовив прокуратурі у забезпеченні позову по вулиці Батозькій у Вінниці

20:34
Автор: Vежа
Become a Patron!

Прокуратура заявила про виявлення ймовірних порушень законності фінансування робіт з реконструкції вулиці Батозької у Вінниці. Разом з тим, суд наразі відмовив прокуратурі у забезпеченні позову (шляхом заборони здійснювати будь-які фінансові операції зі сплати коштів на користь товариства за договором та підписувати з ним акти приймання-передачі виконаних робіт).

Про це повідомляється на сайтах прокуратури Вінницької області та Вінницької міської ради.

Позиція прокуратури

– Місцевими засобами масової інформації неодноразово у 2022 році піднімались питання щодо зволікання з проведенням будівельних робіт на вулиці Батозькій у м. Вінниці та їх фактичне припинення з червня цього року.

Реагуючи на суспільний резонанс, прокуратура вивчила стан законності під час закупівель, здійснених органами місцевого самоврядування у 2021 році за бюджетні кошти.

За результатами вивчення прокуратурою до суду подано позовну заяву до Департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради, а також до суб’єкта господарювання про визнання незаконним та скасування рішення тендерного комітету органу місцевого самоврядування, визнання недійсним договору на закупівлю робіт в сумі 175,6 млн грн та додаткових угод до нього, – йдеться в повідомленні.

Вказано, що прокуратура установила, що тендерна документація не містить інформації про якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, а саме: відповідну технічну специфікацію – детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їхні технічні та якісні характеристики.

Також, як вказують правоохоронці, замовником не вжито заходів щодо встановлення очікуваної вартості предмета закупівлі, як це передбачено відповідною методикою (невідомо якої якості та в якій кількості мають бути використані матеріали для надання послуг, яка їх частина із загальної вартості закупівлі).

Крім цього, “учасниками не надано довідок про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, необхідних саме для виконання робіт, із зазначенням інформації про їхнє найменування, кількість, правові підстави використання, відомості про технічний стан”.

– Переможцем не тільки протиправно залучено субпідрядників на виконання робіт, а й в порушення ст. 22 Закону залучено їх до купівлі матеріалів (товарів), які необхідні для виконання останніми робіт із реконструкції цієї вулиці. Як наслідок, нині вказана ділянка вулиці – це розбитий тротуар, щебінь замість асфальту та плити без трамвайних колій, рух громадського та приватного транспорту заборонений.

Окремо слід зауважити, що спірним договором встановлювались терміни виконання робіт з реконструкції вулиці до 30 жовтня 2022 року, однак надалі додатковою угодою цей строк продовжено на рік, – йдеться в повідомленні прокуратури.

В результаті прокуратура подала заяву про забезпечення позову шляхом заборони Департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради проводити будь-які фінансові операції зі сплати коштів на користь товариства за договором та підписувати з ним акти приймання-передачі виконаних робіт.

Як наслідок, Господарським судом Вінницької області відкрито провадження у справі (№ 902/828/22), втім прокуратурі у забезпеченні позову відмовлено.

Позиція міськради

На сайті міськради вказують, що “Заявником не наведено обґрунтованих мотивів та доказів, на підставі яких суд міг би дійти висновку щодо співмірності обраного заявником заходу забезпечення позову, а також доцільності термінового забезпечення позову. ”

Додають, що наведені у позові доводи щодо виявлених порушень спростовуються фактичними обставинами справи та положеннями чинного законодавства України, умовами тендерної документації, результатами виконання робіт, а тому відсутні належні та допустимі докази, які підтверджують порушення Відповідачем законодавства про публічні закупівлі”.

Вказується, що в забезпеченні позову спершу відмовив Господарський суд Вінницької області, а згодом залишив без змін відповідну ухвалу ще й Північно-Західний апеляційний господарський суд.

Вказано, що у постанові Північно-Західного апеляційного господарського суду від 22.11.22 року суд зазначив, що “оскільки спір у справі не вирішується по суті, діє презумпція правомірності правочину, отже, відсутні обґрунтовані підстави для заборони відповідачам як сторонам Договору на виконання робіт від 29.10.2021 №280 виконувати умови такого договору”.

Наразі справа по суті перебуває на розгляді у Господарському суді Вінницької області.

Зазначено, що Департаментом комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради подано заперечення на позов.

Фото з сайту прокуратури

Читайте також: На Батозькій підготували основу під “оксамитовий шлях” для трамваїв. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.