Суд у справі ДТП, в якій постраждав волонтер Пашкевич, знову відклали

14:49
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінницькому міському суді сьогодні, 18 лютого, розпочався судовий розгляд по справі минулорічного ДТП, в якому постраждав вінничанин та волонтер Ярослав Пашкевич.

Втім, сьогодні засідання відклали. Причиною стало те, що до розгляду кримінального провадження було додано цивільний позов (щодо грошової компенсації), з яким має ознайомитись обвинувачена сторона. У суді з’ясувалось, що з позовом водійка та її адвокат ознайомились лише сьогодні. Втім Пашкевич каже, що подав його ще до минулого засідання (14 січня), на яке останні двоє не з’явились. Чому протягом цього часу вони не ознайомились з документом – невідомо.

Інша причина перенесення засідання – постраждалий ще має надати до цього позову медичні довідки. Разом із тим, Пашкевич каже, що всі необхідні медичні довідки вже включено в матеріали справи й він не розуміє, що ще потрібно.

Водночас, волонтер має не виплачені кредити та має якомога швидше пройти лікування, аби організм міг відновитися.

На фото: Ярослав Пашкевич, нижче – обвинувачена Теленчак та її захисник Богословський

 

Як відомо, подія трапилася у Вінниці 14 серпня 2020 року на розі вулиць В’ячеслава Чорновола та Івана Богуна. Тоді Ярослав Пашкевич їхав на скутері у крайній правій смузі попутного напрямку.

Як видно з камер спостереження, водійка автомобіля «КІА» при виконанні повороту праворуч не надала перевагу у русі електроскутеру. Внаслідок зіткнення волонтер впав на проїжджу частину. Згодом йому діагностували перелом колінної чашечки та прооперували. 

 

За цим фактом було відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.286 ККУ – порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження.

Судове засідання

Справу розглядає суддя Ковальчук. Перше судове засідання по цій справі мало відбутися 14 січня 2021 року. Втім, за словами Пашкевича, тоді не прийшла обвинувачена водійка «КІА» та її адвокат, який згодом телефоном повідомив, що жінка захворіла. Разом із тим, Пашкевич каже, що відповідних довідок суду надано не було. Засідання перенесли на 18 лютого (сьогодні обвинувачена надала суду певні довідки).

У судове засідання 18 лютого з’явились: потерпілий Ярослав Пашкевич, обвинувачена Наталія Миколаївна Теленчак, захисник обвинуваченої Сергій Богословський, прокурор Шубін.

На фото: обвинувачена Теленчак та її захисник Богословський

На фото: суддя Ковальчук

Прокурор Шубін зачитав фактичні обставини та кваліфікацію з обвинувального акту. Зокрема Теленчук обвинувачується в тому, що 14 серпня 2020 року вона, керуючи технічно справним автомобілем, рухаючись зі сторони вулиці Київської по вулиці Чорновола під час виконання маневру, повороту праворуч на вулиці Богуна, будучи частково у лівій смузі, своєчасно не зайняла відповідного крайнього положення на проїздній частині, не переконалась в безпечності маневру, внаслідок чого допустила зіткнення зі скутером під керуванням Пашкевича. За словами прокурора, отримані Пашкевичем ушкодження кваліфікуються як середні.

На фото – прокурор Шубін

Суддя попросила потерпілого Пашкевича, який також надіслав до суду цивільний позов, розповісти про свої позовні вимоги та чим вони обґрунтовані.

На фото – Ярослав Пашкевич

Пашкевич озвучив суми компенсацій, які хоче отримати від обвинуваченої: 58 тисяч 993 гривні – лікування, перша операція, реабілітація; необхідна друга операція та реабілітація – 20 тисяч; ремонт скутера, пошкодження реєстратора – 25 тисяч 827 гривень; юридичний супровід – 15 тисяч. Моральна шкода – 60 тисяч. Загалом – 172 тисячі 691 гривня. Втім, каже Пашкевич, сума моральної компенсації буде збільшуватись через вимогу банку до Пашкевича повернути взятий кредит на лікування (суму в позов ще не внесено).

Обвинувачена сторона заявила, що позов отримала лише сьогодні. Суддя Ковальчук зазначила, що потрібен час для підготовки сторонами до розгляду цивільного позову. Окрім того, Ковальчук повідомила, що Пашкевичу потрібно надати суду низку доказів до позову (медичні довідки), оскільки наданих касових чеків – недостатньо.

– Має бути ще доказ того, що Ви лікувалися: медичні документи. Чеки не є таким доказом. Я можу розглянути (позов) на підставі тих документів, що Ви надали. Але якщо Ви хочете, щоб позов був розглянутий для Вас позитивно, то Ви маєте подбати про це.

Разом із тим, як вже зазначалось, сам Пашкевич запевняє, що всі медичні довідки було надано суду раніше.

Суддя Ковальчук призначила відразу три наступні засідання: 17 березня на 11:30, 8 квітня на 14:30, 26 квітня на 15:30.

Вже по завершенню засідання захисник обвинуваченої сказав, що вони “визнають вину по кримінальному провадженню, по обвинувальному акту”, але цивільний позов Богословський пропонував пред’явити в цивільному порядку. На це суддя зазначила, що це не має вирішуватися тут. Захисник Теленчак сказав, що “ми намагалися з ним (Пашкевичем – авт.) вирішувати, але там немає з ким вирішувати” – сказав Богославський.

Зауважимо, що журналістка Vежі намагалася отримати коментар обвинуваченої сторони після засідання у коридорі суду, однак отримала доволі категоричну відмову. На нашу репліку, що це потрібно, аби ситуація не була висвітлена однобоко, Теленчак зазначила, що так є “з самого початку”. При цьому її захисник намагався перешкоджати відеозйомці іншого журналіста, який саме фільмував Богословського в коридорі суду. Додамо, що ще на початку засідання захисник обвинуваченої виступав проти присутності журналістів на суді, однак суддя зазначила, що останні мають на це право.

 

***

Ярослав Пашкевич розповів, що через травму він втратив потенційну роботу, а також був вимушений відмовитись від інших проектів (наприклад, від пошуку зниклих дітей, чим він раніше займався, а також проекту по навчанню парамедиків). Волонтер обурився, що справу знову відклали, як і минулого разу, відразу на місяць. Він пояснив, що має якомога швидше розібратися з усім, адже ще мусить виплачувати кредит, лікуватися далі.

За словами Пашкевича, водійка телефонувала йому сама лише раз – відразу після ДТП. Тоді жінка нібито запевнила волонтера, що вона “все оплатить” й немає через що перейматися. Але, за словами Пашкевича, максимальна сума, яку обвинувачена пропонувала йому в якості компенсації (та вирішення конфлікту за “європротоколом”) – 1 тисяча євро, хоча стільки коштує лише перша операція.

Пашкевич додав, що наразі він має пройти реабілітацію після операції, щоб потім не пересуватися все життя з паличкою. “В мене на карті – лише борги. І голодний кіт” – сказав Пашкевич сьогодні.

***

Ярослав Пашкевич – волонтер, координатор у Вінниці та Вінницькій області Всеукраїнської громадської організації “Пошук зниклих дітей”, був парамедиком в АТО, допомагав людям після вибухів на військових складах в Калинівці. Від початку епідемії коронавірусу займався виготовленням захисних щитків для медиків та пошуком необхідних речей для лікарень.

Як він розповідав Vежі раніше, не відносить себе до тієї чи іншої волонтерської групи, а є “зв’язковим” між тими, хто потребує допомоги, та тими, хто може таку допомогу надати.

Читайте також: «Це як на початку війни»: історії вінницьких волонтерів, які допомагають військовим і медикам

Читайте також: Вінницькі волонтери виготовляють захисні щитки вже навіть для Києва. ВІДЕО

Читайте також: У справі ДТП, під час якого зіткнулися “швидка” та “BMW”, суд призначив експертизу

Фото з архівів VежА та автора

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.