Стус, Кіт Саймон і важкі метали: які малюнки можуть з’явитися на стінах Донецького університету

9:24
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Важкі метали, котики у ролі молодших наукових співробітників, мотивуючі до навчання фрази, багато поезії, природничих наук, Стуса та дещо про зв’язок Вінниці та Донецьку – все це можна побачити на роботах учасників конкурсу стінопису.

37 учасників змагаються за можливість перенести свої роботи на стіни Донецького національного університету. Проект “Гуляючи коридорами Стусівського університету у Вінниці” стартував на початку вересня, а 20 жовтня за роботи всіх учасників вінничани і не тільки мають право віддавати свої голоси. Згідно умов конкурсу, проголосувати можна лише за п’ять робіт.

Перетворити сірі стіни на креативний простір: ДонНУ оголосив призовий конкурс зі стінопису

Незважаючи на те, що тематика малюнків була чітко окреслена ще на початку конкурсу. А саме: Вінниця-Донецьк, Василь Стус та природничі науки, деякі учасники сприйняли це як можливість просто намалювати або навіть написати щось на стінах університету.

Так, серед робіт можна зустріти поезію Ліни Костенко та Миколи Рудика, фрази типу «Людина успіху чи цінностей» або ж «Learning is a gift. Even when pain is your teacher» ( до речі, не до кінця зрозуміло, чи то дійсно написи зроблені учасниками чи просто взяті з інтернету).

Майже половина учасників зробили акцент саме на «крилаті вислови», цитати та уривки поезій. Проте, були і ті, які проявили дійсно креатив, особливо це стосується теми природничих наук.

Таким чином, можливо вже зовсім згодом на стінах Донецького університету зявиться кіт Саймон, котрий розповідатиме про фізичні явища і закони фізики з відповідними до них формулами або ж «Благородні гази» в образі леді та джентельменів. Авторка «Благородних газів» також і створила «Важкі метали».

  • На ескізі зображені важкі метали в образі рокерів. На сцені знаходяться 3 найважчих метала (за густиною) у світі, в якості глядачів концерту – усі інші важкі метали, — пише Юлія Олексій.

В образі великих та допитливих котиків можуть зявитися на стінах університету і молодші наукові співробітники.

Багато учасників зобразили природничі науки з допомогою формул та різних елементів, які їх характеризують. Ці своєрідні колажі відрізняються за якістю виконання, технікою та кольоровою гамою.

Звичайно не забули учасники і про постать Василя Стуса, іменем якого і названо університет. Окрім поезії автора та цитат із творів, можна побачити і колажі, де Стус на фоні Вінниці, а також історичні події із життя поета.

  • На малюнку зображено будинок із фільму “Тіні забутих предків” і надпис “Україна”, де відбулась прем’єра фільму у 1965 році, на якій відбувся протест проти арешту української інтелігенції. В. Стус зображений з рукописами, які розлетілись по країні попри заборону друкувати свої роботи, – пише авторка роботи “В.Стус і тіні 1965” Тетяна Луцюк.

Найменша кількість робіт на тему «Вінниця-Донецьк». Зазвичай, на своїх малюнках учасники поєднували визначні місця обох міст колажами або ж малювали олівцем.

А Надія Святченко на своїй роботі поєднала міста одним серцебиттям.

Є серед учасників вже і знані у Вінниці художники. Як, наприклад, Володимир Ходак та його проект «Фрактал» для математичного факультету.

  • Фрактали присутні навколо нас – в природі, в архітектурі, в мистецтві. Фрактали присутні і в математиці. Вони мають унікальну форму, на відміну від звичайних фігур. Створюючи фрактали, природа була і митцем, і математиком. Це поєднання двох течій. Споглядання фракталів сприяє розвитку уяви, творчого сприйняття, можливості бачити одночасно раціональне та ірраціональне. Згідно ескізу буде розроблятись повний проект розпису, – говорить про свою роботу митець.

Голосування за роботи триватиме до 24:00 1 листопада. Далі 3 листопада журі з 15 осіб (вище керівництво університету, представники місцевої влади та ГО, 3 голови студентського самоврядування та 4 представники мистецьких кіл міста) з урахуванням результатів глядацького голосування журі оголосить 23 переможця. Художників запросять до ДонНУ, де вони втілять свої ескізи на 2-му та 3-му поверхах корпусу, де розміщуються природничі факультети. Процес стінопису триватиме з 9 листопада до 6 грудня.

Під час другого етапу конкурсу, котрий триватиме з 8 до 18 грудня відбудеться онлайн-голосування за найкращий втілений проект – композицію, намальовану не на папері, а на стіні. 20 грудня на мистецькому форумі підведуть підсумки проекту та нагородять переможців. Призовий фонд передбачає 5000 грн за І місце, 3000 грн – за ІІ місце і 2000 грн – за ІІІ місце.