Стало відомо про загибель одинадцяти захисників з Вінниччини

15:14
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Протягом останніх кількох днів стало відомо про загибель 11 захисників з Вінниччини: Олексія Григоровича Наборського, Івана Сокотуна, Костянтина Володимировича Походуна, Сергія Руслановича Степанцева, Олега Олександровича Вірка, Сергія Олеговича Шарандака, Максима Миколайовича Поліщука, Миколи Івановича Кірікоя, Юрія Миколайовича Юрченка, Костянтина Васильовича Харькова та Валерія Леонідовича Ващука.

15 грудня Вінницька громада прощалася із загиблим 30-річним Олексієм Григоровичем Наборським з Вінницьких Хуторів. Відомо, що чоловік навчався у Погребищенському медичному фаховому коледжі (2008-2012 рр.) на відділенні «Лікувальна справа». Був дільничним офіцером поліції, а згодом – інспектором взводу у штурмовому полку «Миротворець» Департаменту поліції особливого призначення «Об’єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють». Загинув під час виконання бойового завдання з евакуації поранених у Бахмутському районі Донеччини 21 жовтня 2023 року.

Стало відомо, що на Харківщині 5 грудня загинув 34-річний Іван Сокотун. Зазначено, що Іван народився у Вінниці, дитячі роки провів у Сосонці Стрижавської громади. У цивільному житті працював будівельником та в охоронній фірмі. Був призваний до лав ЗСУ у червні 2022 року. Захищав Україну на Харківському напрямку. Був стрільцем-санітаром. Зустрічали і прощалися із загиблим 15 грудня.

Також 15 грудня Вінницька громада прощалася із 46-річним захисником Костянтином Володимировичем Походуном, який загинув 8 грудня на Харківщині. Відомо, що з початку повномасштабного вторгнення чоловік одразу хотів стати на захист Батьківщини, проте за станом здоров’я його взяли не відразу. Він своїх намірів не полишав і став до лав ЗСУ, був кулеметником.

15 грудня Вінницька громада прощалася із 26-річним головним сержантом, нацгвардійцем Сергієм Руслановичем Степанцевим. Чоловік – родом з Білої Церкви, а у Вінниці створив сім’ю. Своє життя пов’язав із військовою службою, був учасником АТО/ООС. Загинув у Запорізькій області під час виконання бойового завдання 8 грудня.

Стало відомо, що 10 грудня під час артилерійського обстрілу на Херсонщині загинув 27-річний Олег Олександрович Вірко із Підлісного Стрижавської громади. Зазначено, що Олега Вірка призвали до лав ЗСУ у лютому 2023 року. Чоловік проходив навчання у Польщі, служив у бригаді морської піхоти, був старшим стрільцем-оператором. 16 липня 2023 року був нагороджений медаллю “За Відвагу”. Воював спочатку на кордоні з Молдовою, потім – на Херсонському напрямку. Сьогодні, 17 грудня, зустрічають Захисника, поховання відбудеться 18 грудня.

12 грудня на Херсонщині внаслідок ворожого артилерійського обстрілу під час виконання бойового завдання загинув Сергій Олегович Шарандак. Захисник – 1993 року народження, з села Балабанівка Оратівської громади. Зустрічали Героя 16 грудня, поховання – сьогодні, 17 грудня, в Оратівській громаді оголошено день жалоби.

12 грудня під час виконання бойового завдання на Донеччині, отримавши поранення несумісні з життям, загинув 28-річний Максим Миколайович Поліщук з с. Соснівка Погребищенської громади. Відомо, що захисник був солдатом, розвідником-радіотелефоністом. Про дату та час прибуття транспорту із тілом загиблого земляка та чину поховання буде повідомлено додатково.

13 грудня на Донеччині загинув 47-річний Микола Іванович Кірікой з Городківської громади. Захисник був молодшим сержантом, навідником. Зустрічали загиблого 16 грудня.

15 грудня стало відомо про загибель Юрія Миколайовича Юрченка з села Обідне Вороновицької ТГ. Зустрічали воїна 16 грудня (субота), поховання Захисника заплановане на неділю 17 грудня.

Вчора, 16 грудня, Вінниця прощалася із 40-річним Костянтином Васильовичем Харьковим. Воїн загинув 5 грудня у бою на Харківщині. Відомо, що Костянтин Харьковий народився у Вінниці. У мирний час працював на будівництві, був майстром із ремонту квартир. На війні Костянтин освоїв справу навідника, незадовго до загибелі його призначили командиром підрозділу. У Захисника залишились дружина та 9-річна донечка.

17 грудня стало відомо про загибель Валерія Леонідовича Ващука з Вінницьких Хуторів. Валерій служив у Національній гвардії України фактично зі свого повноліття. Про час та дату прибуття жалобного кортежу до рідної домівки та чину поховання Героя повідомлять згодом.

Вічна пам’ять загиблим Героям! Співчуття рідним та близьким…

Фото – depositphotos.com