Стало відомо про загибель 20 захисників з Вінниччини

18:57
Автор: Vежа
Become a Patron!

Протягом останніх днів стало відомо про загибель 20 захисників з Вінниччини: Миколи Клапатюка, Максима Шульгана, Андрія Верезуба, Сергія Нагорного, Юрія Пантелеєва, Петра Лінника, Богдана Соколовського, Богдана Шила, Андрія Орлова, Віталія Шептулі, Григорія Кренти, Олександра Павлюка, Юрія Мельника, Олександра Круглова, Миколи Паладі, Леоніда Сокольвака, Спартака Варданяна, Сергія Садового, Богдана Кухарчука та Василя Воронюка.

Стало відомо, що ще 17 квітня 2023 року загинув солдат Микола Клапатюк з Ладижина. Він був старшим стрільцем-оператором другого стрілецького відділення однієї з військових частин Збройних Сил України. Завтра, 11 вересня 2023 року, о 10:00 на центральній площі міста розпочнеться траурний мітинг та прощання з ладижинським Героєм. Перед цим мешканців громади просять утворити “живий коридор” для зустрічі полеглого Героя.

Стало відомо, що 29 серпня під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту Роботине на Запоріжжі загинув 27-річний жмеринчанин Максим Шульган.  Він був командиром взводу однієї з військових частин. У Жмеринській міській територіальній громаді сьогодні, 10 вересня, День жалоби та прощання із Захисником.

Стало відомо, що 31 серпня у Запорізькій області в результаті отриманих поранень від ворожого артилерійського обстрілу загинув Андрій Ростиславович Верезуб. Військовий був 1992 року народження, з міста Ямпіль. Солдат Національної Гвардії України служив навідником-оператором роти оперативного призначення. Прощатимуться із загиблим воїном завтра, 11 вересня, мешканців громади просять створити “живий коридор” та прийти вшанувати бійця.

Стало відомо, що 31 серпня у Дніпрі в лікарні ім. Мечнікова від поранень помер гранатометник Сергій Миколайович Нагорний. Зазначено, що захисник отримав поранення 28 серпня під час виконання бойових завдань на південному сході України. Воїну було 46 років, він з с.Плисків, був призваний цьогоріч у травні. Погребищенська громада зустрічала загиблого воїна сьогодні, 10 вересня. Прощання із Захисником відбудеться 11 вересня.

4 вересня під час виконання військового завдання на Донеччині загинув 23-річний лейтенант поліції Богдан Соколовський. Відомо, що він воював у складі Об’єднаної штурмової бригади Національної поліції України «Лють», був заступником командира взводу. Прощання із Захисником та поховання відбулося у Вінниці 7 вересня.

5 вересня під час виконання бойового завдання на Луганщині загинув 35-річний Богдан Юрійович Шило з села Уланів. Зустрічали загиблого Героя вчора, 9 вересня, а прощання відбулося 10 вересня.

6 вересня стало відомо про загибель сержанта, снайпер, розвідника Андрія Орлова. Зазначено, що воїн став першим Героєм України, нагородженим за звільнення Херсона, він першим підняв український прапор у звільненій Снігурівці на Миколаївщині.

Вказано, що Андрій Орлов воював з 2014 року, визволяв Широкине, Дебальцеве, Мар’їнку. З початком повномасштабної війни повернувся на фронт. Брав участь у визволенні Херсонщини.

Після отриманих у бою важких поранень 7 вересня помер 23-річний Віталій Андрійович Шептуля. Відомо, що захисник – родом з с. Приморське Скадовського району, Херсонської області. Віталій став на захист України на початку повномасштабного вторгнення. На той час юнак перебував на строковій службі у десантно-штурмових військах, тож на його долю припав найскладніший період війни. Останні “гарячі точки” – села Вербове та Роботине Запорізької області, де із побратимами штурмового батальйону «Скала» виконував найвідповідальніші завдання. В одному із таких боїв, 25 серпня, Віталій отримав важкі мінно-вибухові та осколкові травми. Дніпропетровські, а згодом вінницькі хірурги намагалися вирвати його із лещат смерті, втім та виявилася сильнішою. Життя воїна обірвалося 7 вересня. Прощання з воїном відбулося 10 вересня.

6 вересня стало відомо про загибель Григорія Миколайовича Кренти 1987 р.н. Сьогодні, 10 вересня, у Козятинській громаді оголошено Днем жалоби – цього дня громада зустрічала загиблого Героя “живим коридором” та прощалася з ним.

6 вересня стало відомо, що у важких боях 31 серпня в Запорізькій області загинув Юрій Миколайович Пантелеєв з с. Івонівка (Могилів-Подільської громади). Захиснику було 46 років.

6 вересня під час виконання бойового завдання отримав важкі травми, не сумісні із життям, 28-річний Петро Сергійович Лінник. Відомо, що захисник був родом з с. Осична, працював експедитором у місті Київ. З 18 березня 2022 року був мобілізований до лав ЗСУ та боронив Україну на Чернігівщині. Поховали воїна в с. Голодьки 8 вересня.

6 вересня під час виконання бойового завдання у Запорізькій області загинув Олександр Сергійович Павлюк. Захисник – уродженець с.Бабинці. Він з першого дня повномасштабного вторгнення росії на територію України став на захист своєї Батьківщини, був старшим солдатом військової служби, старшим розвідником-снайпером однієї з військових частин. Олександр Павлюк також був учасником АТО/ООС у 2016-2019 роках. 9 вересня у Погребищенській громаді “живим коридором” зустріли загиблого 26-річного воїна, поховали його 10 вересня у с.Бабинці.

7 вересня внаслідок поранень несумісних з життям, отриманих в результаті стрілецького бою з противником, на Луганщині загинув Юрій Мельник. Захиснику було 46 років, він був з села Сальник Калинівської громади. Відомо, що з 1999 по 2017 рік чоловік працював монтером колії на залізничній станції м. Вінниця. У травні 2023 року був мобілізований до лав Збройних сил України.

7 вересня в лікарні у м. Дніпро помер Олександр Сергійович Круглов, 1985 року народження, житель смт. Крижопіль.
Відомо, що через вторгнення росії сім’я Круглових змушена була покинути свій дім в Донецькій області. Олександр став на захист Батьківщини. Матрос Круглов Олександр Сергійович був номером обслуги самохідного артилерійського взводу. Під час виконання бойових завдань отримав поранення та був евакуйований до медичного закладу імені Мечникова. Лікарі боролись за його життя, але, на жаль, врятувати його не вдалось.

7 вересня на Донеччині під час мінометного обстрілу внаслідок отриманих поранень загинув Микола Федорович Паладі з с. Малий Митник Хмільницької громади. Захиснику було 37 років, він був солдатом, стрільцем-санітаром однієї з військових частин. Відомо, що чоловік мав статус внутрішньо переміщеної особи та до призову працював на місцевому комунальному підприємстві «Хмільниккомунсервіс». Про час зустрічі Героя “на щиті” та дату його поховання повідомлять окремо.

8 вересня Вінницька громада прощалася із двома захисниками: 49-річним Леонідом Михайловичем Сокольваком та 47-річним Спартаком Спартаковичем Варданяном. Воїни загинули на Донецькому напрямку.

Відомо, що Спартак Варданян – родом з с. Великий Острожок, що у Хмельницькому районі. По закінченні школи відслужив строкову службу й переїхав до Вінниці. Тут створив сім’ю й працював. Спочатку займався підприємницькою діяльністю, а згодом торгівлею. Леонід Сокольвак – з с. Будки Немирівського району. Тут навчався у школі, а далі продовжив освіту у Вінницькому професійно-технічному училищі. До повномасштабного вторгнення росії працював у Вінницькій транспортній компанії. На початку повномасштабної війни став у стрій ЗСУ, служив стрільцем.

На Луганщині 8 вересня загинув Сергій Костянтинович Садовий з с. Поташня Бершадської громади.

8 вересня у Запорізькій області під час виконання бойового завдання в результаті мінометного обстрілу загинув Богдан Леонідович Кухарчук. Чоловік родом з села Кулешів (Погребищенська громада), був призваний у лютому 2022 року. Захиснику було 32 роки, він був старшим солдатом гранатометником однієї з військових частин. Про дату та час прибуття транспорту із тілом загиблого земляка та чину поховання буде повідомлено додатково.

9 вересня стало відомо про загибель на фронті мешканця с.Гавришівка Василя Воронюка. Час та місце поховання повідомлять додатково.

Вічна пам’ять загиблим Героям! Співчуття рідним та близьким…

Ілюстративне фото – pmg.ua