Справу нападу кандидата в депутати від Шарія на редактора Vежі відправили на повторний розгляд

19:26
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінницький апеляційний суд відправив на повторний розгляд до суду першої інстанції справу про напад кандидата в депутати від “партії Шарія” Артема Артеменка на шеф-редактора видання VежА Андрія Качора.

Резолютивну частину відповідної ухвали суд у складі судей Ванди Дедик, Володимира Медяного та Світлани Мішеніної оголосив сьогодні, 19 січня. Повний текст ухвали оголосять 21 січня.

Сьогодні під час апеляційного розгляду справи суд заслухав пояснення сторін у справі, також відбулися судові дебати, а обвинувачений Артеменко виступив з останнім словом. Нагадаємо, що Артем Артеменко, кандидат до Вінницької міської ради від проросійської “партії Шарія”, який здійснив напад на журналіста влітку 2019 року, подав апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції, який засудив його до дворічного терміну умовно.

У своїй скарзі Артеменко вимагає взагалі закрити провадження по справі, адже не визнає свою вину. Водночас прокурор і сам Качор також подали апеляційні скарги, в яких умовний термін просили замінити на реальний з огляду на те, що обвинувачений жодним чином не розкаявся у злочині.

У судовому засіданні херсонський адвокат Артеменка Дмитро Власенко заявив, що під час розгляду справи першій інстанції були допущені процесуальні помилки. Окрім того адвокат Власенко зазначив, що на його думку обвинувачений Артеменко напав на журналіста Качора не у зв’язку з його журналістською діяльністю, а з побутових причин. Окрім того Власенко висловив сумнів у тому, що Андрій Качор насправді є журналістом, видання Vежа – засобом масової інформації, попри те, що на попередньому засідання шеф-редактор видання надав суду для ознайомлення оригінал свідоцтва про реєстрацію видання Vежа як суб’єкта інформаційної діяльності.

Обвинувачений Артеменко, як і в суді першої інстанції, повністю заперечив свою вину в тому, що його напад на Качора пов’язаний з його журналістською діяльністю. Водночас у ході судового засідання Артеменко зазначив, що до нападу на Качора не був з ним знайомий, проте знав, що Качор є керівником видання Vежа та журналістом. А напад відбувся у зв’язку з тим, “що Качор писав про Шарія”. Крім того Артеменко, який займається роздрібною торгівлею товарів, на суді заявив, що також є журналістом, позаяк має журналістське посвідчення.

Качор, який представляв себе сам без адвоката, у своїх поясненнях підтримав позицію прокурора щодо того, що в суді першої інстанції усі докази та матеріали справи були досліджені у повній мірі, а наявні докази та покази свідків прямо свідчать про те, що напад Артеменка відбувся у зв’язку з журналістською діяльністю потерпілого.

Окрім того Качор заперечив доводи адвоката Артеменка і в тій частині, нібито йдеться про “побутовий конфлікт”. Позаяк тиск на журналіста, його сім’ю, видання та інших членів редакції Vежі здійснювався системно протягом тривалого часу багатьма членами угрупування Шарія, під керівництвом самого проросійського блогера, в тому числі за участі обвинуваченого Артеменка, який і здійснив напад за критику діяльності проросійської партії, а потім був висунутий партією Шарія кандидатом в депутати до Вінницької міської ради.

У своєму останньому слові, яке Артеменко зачитував з папірця, заявив, що “ніколи не читав Вежу” і вважає, що ця справа – “помста Анатолію Шарію”, а сам він не заслуговує на позбавлення волі.

Після нетривалого перебування в нарадчій кімнаті, колегія суддів зачитала резолютивну частину ухвали: вирок міського суду скасувати через істотні порушення норм КПК та призначити повторний розгляд справи в суді першої інстанції. Ухвала оскарженню не підлягає, повний текст ухвали буде оголошено 21 січня о 15:30.

Читайте також: Нападника на шеф-редактора видання Vежа засудили до двох років позбавлення волі умовно. ФОТО

Читайте також: Чи справді у Вінниці побили журналіста і чому Шарій знайшов нападника раніше за поліцію

Читайте також: “Рускіє ідут” або Хто і навіщо атакує Vежу

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.