Сотня вінничан у вишиванках і на велосипедах почали святкування Дня Незалежності. ФОТОРЕПОРТАЖ

12:25
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Ранок Дня Незалежності у Вінниці розпочався зі святкового велопараду. Понад сотня учасників у вишиванках та з прапорами України проїхали містом, щоб привітати вінничан зі святом. 

На майдані Незалежності опів на одинадцяту почали приїздити вінничани, аби взяти участь у велопараді. Зазначимо, що велозаїзд у вишиванках проводиться вже не один рік і кожного разу взяти участь вирішують все більше людей. Умова участі у велопараді одна – одягнути вишиванку, тож на вінницькому Майдані Незалежності сьогодні можна було побачити традиційні українські сорочки на будь-який смак.

Дехто приїздив з друзями, інші – цілими родинами. Наприклад, Ярослав Геращенко приїхав на велопарад із свої 4-річним сином, який сидів біля батька, адже поки що сам не навчився їздити на велосипеді.

– Ми не вміємо вишивати, – посміхається чоловік. – Тому ці вишиванки придбали. Минулого року участі не брали і це вперше. Побачив просто оголошення в трамваї. У нас також є друзі, які регулярно беруть участь у різних велозаїздах, тому ми були готові до такого “сценарію”. Насправді, я навіть не знаю як далеко ми маємо сьогодні їхати.

Організатори ж підготували для учасників досить довгий маршрут: вулиця Соборна – Універмаг – ринок “Урожай” – вулиця Келецька – вулиця Хмельницьке шосе – адмінбудівля “Книжка” – вулиця Магістратська – вулиця Визволення – площа біля колишнього кінотеатру “Росія”.

 

Софія, яка цього року вперше піде до школи, розповіла, що вишиванку їй купили, а на велосипеді їздити вже давно вміє. Назар був менш багатослівним, але розповів, що не пам’ятає звідки в нього вишиванка, але вона йому подобається. Також подобається їздити на велосипеді і він часто катається. На своїх маленьких велосипедах вони приїхали разом із батьком В’ячеславом. Всі вони також вперше взяли участь у такому велопараді.

– Ми постійно їздимо на велосипедах. Свою вишиванку вишивав не я, – посміхається чоловік. – Я взагалі працюю в Івано-Франківській області, а там без вишиванок просто неможливо. Практично на кожне свято там їх дарують і тому в мене вже три вишиванки. Велосипедики дітям ми так і вибирали, щоб один був блакитний, а інший – жовтенький. Ми щойно прив’язали до них прапорці і взагалі постійно возимо пропорці з собою, як їдемо десь на відпочинок.

Людмила приїхала сама у автентичній вишиванці, яку привезла зі Львова. Розповіла, що хоч неодноразово брала участь у “Леді на велосипеді”, та цьогорічний велопарад саме на День Незалежності став для неї першим.

– У мене є відчуття участі у чомусь правильному. Знаєте, у нас патріотизм часто якийсь такий номенклатурний, щось, що кажуть “згори” і в чому не дуже хочеться брати участь. А це якесь натуральне, природне, і тому воно викликає відчуття якоїсь єдності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Джаз, сукні та велосипеди: у Вінниці відбувся дівочий велопарад. ФОТОРЕПОРТАЖ

Прикметно, що навіть незнайомі учасники велозаїзду, проїжджаючи повз інших, вітали одне одного із Днем Незалежності і на майдані постійно лунав сміх.

 

Шістнадцятирічна Ірина Ящук бере участь у велозаїздах вже чотири роки поспіль, а цього разу ще й взяла з собою подругу Вікторію, яка лише нещодавно навчилась їздити на велосипеді. Дівчина також поділилась вишиванкою із подругою. До речі, до Дня Незалежності дівчата побажали вінничанам більше подібних святкувань.

Валерія Дідик приїхала на велопарад у вишитій сукні. Запевняє, що їздити зручно, головне, “щоб догори сильно не підіймалась”.

– Вишиту сукню ми робили колдись на далекий випускний, вишивали власноруч, спершу вона була мамина, а тепер я її вирішила зробити трохи для себе. Це така сімейна сукня, яка залишилась ще з маминого випускного.

– Минулого року також брала участь у велопараді до Дня Незалежності, але тоді була у своїй вишиванці. Тепер вирішила взяти сімейну, а мама вирішили подивитись на це все з телевізора, – посміхається дівчина.

Вона також пов’язала собі прапор України, з яким ходила у Карпати. Вирішила, що сьогодні теж на велопараді має бути багато прапорів.

– Мені здається, що цей захід згуртовує велосипедистів та людей, які будуть дивитися на нас зі сторони. Це взагалі така атмосфера, коли ми їдемо і ниби оживлюємо місто. Мені здається, у Вінниці цього року День Незалежності буде менш масштабним, ніж у минулих, а ось велозаїзд – це “фішка” Дня у Вінниці.

– Хотіла б побажати, щоб вінничани не втрачали дух свободи, внутрішнє духовне наповнення і завжди відчували, що ми українці і ми єдина нація, незважаючи на те, хто якою мовою розмовляє чи якої раси. Якщо хтось вважає себе українкою чи українцем, то це важливо і для цієї людини і, відповідно, для всієї нації, – додала дівчина.

Близько 11 ранку понад сотня велолюбителів стартували з Майдану Незалежності, аби проїхати півміста та завершити велопарад на території поблизу колишнього кінотеатру “Росія”. Там на них та гостей свята чекатимуть частування бограчем та кулішем (20 гривень за порцію), а також зможуть допомогти волонтерам у плетінні маскувальної сітки для українських захисників. Усі зібрані кошти будуть направлені на потреби дітей, що перебувають в онкологічному відділенні Вінницької дитячої обласної лікарні.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.