Вінницька міськрада затвердила Перспективний План заходів на 2023-2026 роки за напрямом “Європейська Енергетична Відзнака”. Йдеться, зокрема, про будівництво сонячних електростанцій для власних потреб на об’єктах Вінницької транспортної компанії і розробку та реалізацію концепції озеленення міста.
Як зазначається на сайті міськради, відповідний план затвердили 23 грудня на черговій сесії.
Європейська Енергетична Відзнака (далі – ЄЕВ) – це добровільна система сертифікації та управління якістю для муніципалітетів, що зародилася в Швейцарії та Австрії і поширилася на громади інших країн Європейського Союзу (далі ЄС). Вона допомагає ефективніше впроваджувати заходи з міждисциплінарного планування та проводить ефективну політику муніципалітету щодо енергетичної та кліматичної політики.
У міськраді нагадують, що ще у 2011 році було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Державним секретаріатом економічних питань Швейцарської Конфедерації та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Виконавчим комітетом Вінницької міської ради, Комунальним підприємством ВМР “Вінницяміськтеплоенерго” щодо надання технічної та фінансової допомоги для Проєкту з енергоефективності у м. Вінниця.
Метою меморандуму було покращення інфраструктури міста та його енергоефективності, зокрема в системі централізованого теплопостачання, розвитку компетенції та підвищенні рівня обізнаності з питань енергоефективності та відновлюваної енергетики для підвищення життєвого рівня, а також у стимулюванні економічного розвитку та виконанні дій у відповідь на кліматичні зміни і як наслідок зменшення викидів СО2.
У затвердженому наразі плані на 2023-2026 роки, серед заходів, впровадження яких наразі не розпочато та/або лише буде перебувати на етапах “оцінки” чи “рішення” можна виокремити:
в питаннях розвитку та територіального планування:
– Створення бізнес-кварталу (на території ревіталізованих підприємств), конгрес-холу та виставкового центру, розробка та впровадження інструментів стимулювання розвитку мережі офісних приміщень(запланована оцінка на 2025 рік).
– Розробка та реалізація концепції озеленення міста (оцінка запланована у 2023 році).
– Будівництво шляхопроводу через залізницю по вул. Янгеля/Ватутіна (оцінка – 2023-2024рр., рішення – 2025).
– Розвиток мережі мультифункціональних центрів уздовж лінії “Корсо” та її запланованого продовження – балансування в центрах транспортних, освітніх і культурних функцій, функцій дозвілля, охорони здоров’я та комерції (оцінка має розпочатись у 2023 році, початок виконання – у 2025 році).
в питаннях муніципальних будівель і споруд:
– Запровадження ЕСКО механізму у Вінницькій міській територіальній громаді (2023 – рішення, 2024 – виконання)
ЕСКО-механізм – це додатковий інструмент фінансування енергоефективних проектів в ОСББ, де заходи з енергоефективності впроваджуються енергосервісними компаніями (ЕСКО), як українськими, так й іноземними, за власні чи запозичені кошти на умовах енергосервісного договору. Джерело – Держенергоефективності
– Термомодернізація будівлі Вінницької міської ради (вул. Соборна, 59).(2024 – оцінка).
– Здійснення енергосертифікації будівель бюджетної сфери (2024 – оцінка, рішення, початок виконання).
в питаннях постачання та утилізації:
– Будівництво сонячних електростанцій для власних потреб на об’єктах Вінницької транспортної компанії (тролейбусне, трамвайне та автобусне депо) (виконання – у 2023 році, у 2024-2026 роках – продовження).
– Оцінити потенціал швидкозростаючих порід лісових дерев на територіях, що не використовуються, для часткового постачання деревини в якості пального (2024 – оцінка).
– Нове будівництво блочно-модульної котельні на газовому паливі по вул. Гонти у м. Вінниця (2023 – виконання).
– Встановлення когенераційної установки; виконавці – Департамент міського господарства, ВМТЕ (2023, 2024 роки – оцінка).
– Реконструкція ТЕЦ; виконавець – ВМТЕ (2024 рік – оцінка);
– Розробка та впровадження системи знешкодження й утилізації небезпечних побутових і промислових відходів, передусім на території колишніх заводів (2023 – оцінка, 2024 – рішення, 2025- початок виконання).
– Реконструкція системи теплозабезпечення з улаштуванням теплових насосів для малопотужних споживачів теплової енергії; виконавець – “Вінницяоблтеплоенерго”(виконавець – 2023 рік).
в питаннях мобільності:
– Заміна службового легкового автотранспорту на електромобілі; виконавець – ВТК (2023 – оцінка/рішення, 2024-2026 – продовження).
– Запуск мережі річкового транспорту (2023 – рішення, 2024 – виконання).
– Впровадження автоматизованої системи керування дорожнім рухом (АСКДР) – підвищення рівня безпеки, зниження аварійності на дорогах міста (2023 – рішення, 2024 – початок виконання).
в питаннях внутрішньої організації:
– Розробка та впровадження Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату до 2030 року Вінницької міської територіальної громади (ПДСЕРтаК/SECAP).
Ілюстративне фото – https://energox.com.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.