Сьогодні українські винищувачі над Вінницею віддали шану пілоту Сергію Пархоменку

17:07
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Сьогодні у Вінниці пара літаків-винищувачів Су-27 пролітали над Вінницею, таким чином віддаючи шану загиблому пілоту Сергію Пархоменку. Загиблий молодий командир авіаційної ланки був родом з Харківщини, однак прощалися з ним саме у Вінниці.

Як повідомляє інформаційне агентство Міністерства оборони України “Армія.Inform”, 25-річний Сергій Пархоменко героїчно загинув 14 травня, під час виконання бойового завдання. Зокрема, за свої вильоти (виконав 38 бойових вильотів у складних умовах протидії ворожих засобів ППО та винищувальної авіації) воїн знищив більше ніж 20 ворожих танків, понад 50 бойових броньованих машин та кількасот ворожих військових.

 

Хлопець був командиром авіаційної ланки бригади тактичної авіації імені генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова та мав звання капітана. “Разом із побратимами він розробляв нові підходи в тактиці застосування авіації в сучасних умовах війни, був душею авіаційного підрозділу, командиром-лідером, який вів у бій свій підрозділ”, – повідомляють у ЗМІ.

На церемонії прощання від імені Головнокомандувача Збройних Сил України командувач Повітряних Сил вручив батькам загиблого героя пам’ятну грамоту пошани та скорботи.

 

 

Довідка: “Капітан Пархоменко Сергій Ігорович народився 14 січня 1997 року в місті Харкові, в сім’ї військових авіаторів.

З дитинства мріяв про небо та бажав пов’язати своє життя з авіацією. Закінчив Київський військовий ліцей імені Івана Богуна.

У той час, коли батько у 2014 році виконував бойові завдання у повітрі, Сергій вступив на льотний факультет Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, який успішно закінчив у 2019 році, здобувши кваліфікацію льотчика 3-го класу.

Маючи за приклад свого батька та діда, Сергій виявив бажання проходити службу в бригаді тактичної авіації імені генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова, літати на літаках Су-25.

Попри молодий вік, на момент вторгнення російської федерації в Україну, вже обіймав посаду командира авіаційної ланки. В боях з російським агресором капітан Сергій Пархоменко проявив себе звитяжним воїном, достойним сином українського народу і гідним нащадком своєї родини військових льотчиків. Виконав 38 бойових вильотів у складних умовах протидії ворожих засобів ППО та винищувальної авіації, під час яких знищив більше ніж 20 ворожих танків, понад 50 бойових броньованих машин, 55 транспортних засобів, 20 цистерн з пальним та кількасот солдатів і офіцерів рашистів. Неодноразово уміло виводив авіаційну техніку з-під ракетних ударів ворога.

За мужність і патріотизм, проявлені під час захисту Батьківщини від російської агресії, Указом Президента України капітан Сергій Пархоменко нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

Виконуючи бойове завдання в Запорізькій області в районі населеного пункту Гуляйполе, 14 травня капітан Сергій Пархоменко героїчно загинув, до останнього залишаючись відданим та непохитним захисником українського народу.

Оскільки у регіоні, звідки родом Сергій, наразі тривають бойові дії, в останню путь героя провели у Вінниці, столиці військової авіації України”, – повідомляє Армія.Inform.

Фото – інформаційне агентство Міністерства оборони України “АрміяINFORM”