Сміття на Вінниччині збирають краще, ніж в інших областях України

12:20
Автор: Сергій Стриж
Become a Patron!

Тоді як по Україні середній показник охоплення населення вивозом сміття складає 74,14%, на Вінниччині ця цифра сягає 84%, повідомляє департамент ЖКГ Вінницької ОДА.

Покращується і ситуація з сортування твердих побутових відходів. Зокрема, ще два роки тому в області сортування сміття проводилось у 21 населених пунктах, а уже через півроку їх кількість зросла до 37 і продовжує збільшуватись. Люди окремо відбирають скло, полімери, залізо та папір.

Зокрема, у місті Бар встановлено 16 контейнерів для  паперу і ПЕТ пляшки і 206 для збору  твердих побутових відходів. В населених пунктах Войнашівської сільської ради Барського району встановлено 32 контейнери, Балківської с.р. – 51 контейнер.

У Вінницькому районі сміття роздільно збирають у 12 селах. Задля цього придбано 98 контейнерів для пет-пляшки, паперу та скла, 17 контейнерів  для вологої фракції. В навчальних закладах району проводяться заходи в рамках проекту “Зелена школа”.

Сортування ТПВ запроваджено у райцентрі Липовець, смт.Турбів, де встановлено  62 контейнери і ще 9 «бачків» у с. Зозів.

287 контейнерів для збирання відходів із поліетилену та 574 контейнери для інших відходів, що мають транспортуватись для переробки на сміттєсортувальну станцію, встановлюють у Калинівському районі. В райцентрі роздільним збиранням ТПВ охоплено близько 90% мешканців багатоквартирного житлового фонду та 25% житлових будинків приватної форми власності.

У м. Ладижин сортують сміття 80% населення.

164 контейнери для роздільного збору сміття для 5 територіальних громад придбав Тростянецький район. В тому числі, Тростянецька селищна рада – 32 одиниці, Ободівська – 58, Н. Ободівська с.р. – 30, Глибочанська с.р. – 24, Четвертинівська – 20. Виготовлено та встановлено 22 контейнерні площадки: 2 в смт. Тростянець , по 10 у с. Ободівка і Н. Ободівка.

Тульчин розмістив у себе 75 контейнерів для сортування ТВП на 4 фракції. По 5 контейнерів придбали с.Кинашів, Нестерварка, Мазурівка. Село Суворовське – 4 контейнери, Копіївка – 3. На території інших населених пунктів Тульчинської міської об’єднаної територіальної громади сміття з  приватного сектора збираються роздільно у мішках, розданих абонентам комунальним підприємством.

У Вінниці встановлено 1870 євроконтейнерів. В тому числі, з початку 2018 року закуплено 230  звичайних контейнерів, та 50 для ПЕТ-пляшки.

57 контейнерів для сортування сміття, з яких 38 для пластика і 19 для скла встановив у себе Могилів-Подільський.

Впроваджуються на Вінниччині і технології централізованого сортування відходів.

Так, уже працює сміттєсортувальна лінія на Вінницькому міському полігоні. Завершено будівництво аналогічної лінії на новому полігоні для сміття селища Муровані Курилівці. Лінія має задовільнити потреби усього району і навколишніх населених пунктів.

Сміттєсортувальні комплекси облаштовують в містах Бар, Іллінці, Калинівка, Козятин, Могилів – Подільський, Хмільник.

Підписано Меморандум про співпрацю у сфері поводження з відходами і створення умов для збирання та сортування відходів між Іллінецькою та Дашівською ОТГ.

Зростає активність громад по підготовці проектів поводження з ТПВ, та подання їх на обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад. Так, у 2017 році представники більшості районів області взяли участь у 14-му обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад Вінницької області за екологічним напрямком. За результатами проведення конкурсу, в області було розпочато реалізацію 34 проектів у сфері поводження з ТПВ. В поточному році переможцями у  15-му обласному конкурсі визначено 94 проекти у сфері поводження з відходами.

Актуальним  залишається питання утримання місць видалення відходів. З огляду на їхній негативний вплив на довкілля та здоров’я людей голова Вінницької ОДА Валерій Коровій доручив відповідним службам впорядкувати такі місця та прилеглі до них території, привести їх до належного санітарно-технічного стану. Так в останні роки рекультивацію було проведено на Вінницькому, Козятинському, Тульчинському та Погребищенському міських сміттєзвалищах. Розробляється проектно-кошторисна документація на рекультивацію місць видалення відходів Вінницькою та Жмеринською міськими радами, і Мурованокуриловецькою селищною радою.

Питання збереження довкілля, зокрема в частині забезпечення системного підходу до поводження зі твердими побутовими відходами, залишається одним із найважливіших пріоритетів стратегічного розвитку області, наголошує Департамент ЖКГ енергетика та інфраструктури Вінницької ОДА.

Читайте також: Понад 70% вінничан сортують сміття: «ЕкоВін» показав, як на звалищі пораються з відходами. ФОТО