«Смачні місця. мінімалізм»: Олександр Никитюк і Руслана Русланівна презентують новий мистецький проект

16:17
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Проект «смачні місця. мінімалізм» задумано, як дослідження та виділення засобами образотворчого мистецтва цікавих фрагментів оточуючого нас повсякдення, не помітного, але такого, що впливає на формування середовища нашого буття.

 13 жовтня 2018 о 14.00  в кав`ярні «Turman coffee house» (вулиця Грушевського, 70) відбудеться презентація творчого проекту дуету митців Олександра Никитюка та Руслани Русланівни.

Творчий проект тривав протягом липня – вересня 2018 року та об`єднав в собі бачення та досвід вже відомого вінницького художника та молодої талановитої художниці, що тільки розпочинає свій творчий шлях.

– Проект представляє складну й неординарну тематичну наповненість, де митці намагаються відкрити глядачу дуже тонкі грані нашого співіснування з оточуючим нас міським середовищем, – пишеться в анонсі.  

Концепція проекту розповідає, про те що сучасне бурхливе життя має стрімку динаміку та швидку повсякденність. За щоденною метушнею ми перестаємо помічати тонкощі нашого буття, цікаві, одразу не помітні, його фрагменти. Але такі прості, на перший погляд, речі або їх сукупність, мають свій неповторний ритм, колорит, форму, ракурс, які  наштовхують нас на філософські роздуми, чи провокують милування їх не хитромудрою естетикою, або навіть виконують роль об`єктів  для медитації.

– Проект «смачні місця. мінімалізм» задумано, як дослідження та виділення засобами образотворчого мистецтва цікавих фрагментів оточуючого нас повсякдення, не помітного, але такого, що впливає на формування середовища нашого буття, – говорить Олександр Никитюк.

Художник зазначає додає, що у роботах можна побачити Вінницю, але у деталях. Деякі з них намальовані декілька днів тому. Також Никитюк зізнається, що у молодої художниці Руслани Русланівни це перша виставка, а деякі її роботи вже кращі, ніж його.

Митець додає, що проект виконано в формі малих за розміром картин, спеціально підкреслюючи сакральну прихованість подібних образів, не доступних для спостереження в умовах стрімкості потоків та ритму сучасного міста. Закликають глядача зупинитись, озирнутись навколо, побачити в простому складне і важливе.

Розміщення експозиції на території кав`ярні Turman coffee house (вулиця Грушевського, 70), теж концептуально підтримує контекст проекту, як місце-оазис спокою та роздумів за філіжанкою кави в «пустелі» міської метушні та інформаційних потоків, як місце для відпочинку та цікавих життєвих спостережень.

Експозиція поділяється на дві самодостатні частини «смачні місця» Руслани Русланівни та «мінімалізм» Олександра Никитюка, але об`єднанні спільною концепцією й експозиційним простором складають сильне посилання до розкриття вибраної митцями тематики та сенсу.