Слідчий експеримент та переписки: вінницький суд досліджує докази по справі вбивства Віталіни Плахотнюк

13:32
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Вчора, 29 вересня, у Вінницькому міському суді відбулося засідання щодо вбивства Віталіни Плахотнюк, яке сталося в серпні 2018 року. У замовленні вбивства підозрюється її чоловік – Юрій Плахотнюк. 

Судове засідання розпочалося об 11:00 за участі колегії судів – Кашпрука, Медяної та Бойко. До суду з’явилися всі учасники процесу, в тому числі прокурор, адвокати сторін та обвинувачені, яких наразі тримають під вартою.

Вчора у залі суду продовжили досліджувати докази по справі, зокрема відео зі слідчих експериментів з обвинуваченим Ігорем Дюміним. Останній фігурує як виконавець вбивства, яке, за версією слідства, замовив чоловік загиблої.

 

Обвинувачені Плахотнюк та Дюмін (зліва на право, за склом)

 

Нагадаємо, йдеться про вбивство 32-річної Віталіни Плахотнюк, яке сталося 21 серпня 2018 року на вулиці Привокзальній у Вінниці. Як встановило слідство, у жінку вистрілили тричі, поки та йшла на роботу. Наразі підозрюваним виконавцем по цій справі є Ігор Дюмін, а підозрюваним замовником – її колишній чоловік Юрій Плахотнюк. Як повідомляють правоохоронці, на такий вчинок Юрій Плахотнюr пішов через те, що прагнув впливати на виховання шестирічної доньки, яка проживала з його колишньою дружиною після конфліктного розлучення.

За версією слідства, до злочину замовник готувався ще в травні 2018 року. Під час обшуку в підозрюваного вилучили комп’ютерну техніку, при дослідженні якої з’ясували, що чоловік через інтернет цікавився, яким чином можна знайти в Україні кілера, де і як можна придбати зброю, а також “як замолити гріх убивства”. Зрештою потенційний замовник злочину знайшов в Мережі молодого чоловіка 1996 року народження, котрий дав оголошення “Виконаю будь-яку роботу на території України”. Зконтактувавши з цією особою, чоловік Віталіни Плахотнюк нібито запропонував майбутньому кілеру вбити Віталіну Плахотнюк. За виконання злочину замовник нібито запропонував потенційному вбивці винагороду в розмірі 3 000 доларів США.

Поліція затримала підозрюваного у вбивстві в місті Костянтинівка Донецької області. За словами поліціі, затриманий намагався якнайшвидше виїхати з підконтрольних Україні територій на територію ОРДЛО. Під тиском зібраних поліцією доказів, затриманий одразу почав давати свідчення та зізнався у скоєному.

На відео, показаних у залі суду, Дюмін розповідає, як готувався до вбивства та про що розмовляв з підозрюваним у замовленні Плахотнюком. Зокрема, Дюмін розповідає, що ще до вбивства Плахотнюк домовився з Дюміним про те, аби той проник в будинок Віталіни та вкрав гроші. Також зазначав, що, якщо Віталіна помітить Дюміна, він може її вбити. За словами Дюміна, він почав проникати в будинок, але почувши кілька голосів в домі – передумав, адже вирішив, що не справиться з цією “задачею”.

Окрім цього, як розповів Дюмін під час слідчого експерименту, спочатку Плахотнюк пропонував Дюміну вбити жінку ножем, але той відмовився. Револьвер, з якого були здійснений постріл, згідно зі слідством, належав Плахотнюку. Дюмін також зазначив, що кілька разів вбивство “зривалося”, позаяк жінка не з’являлася на звичному для неї та відомому підозрюваному маршруті.

 

Суд також оприлюднив пошукову історію в інтернеті Юрія Плахотнюка, серед якої були запити на пошук зброї, шокера, отрути, блідих поганок, а також запитувана інформація про те, чи можна шокером вбити людину, що буде, якщо розбити термометр, наведення “порчі” та інше. Крім цього, за версією слідства, згідно з переписками, чоловік розмовляв і з іншими людьми щодо замовлення вбивства та розглядав різні його варіанти, зокрема, зв’язувався з “магом” задля наведення “привороту” (“порчі”).

Також суд оприлюднив протокол запису розмови Дюміна зі співкамерником в ізоляторі тимчасового тримання під вартою, де той розповідав про вчинене ним вбивство.

Віталіна Плахотнюк

Засідання вирішили перервати у зв’язку з тим, що прокурор мав йти на інше засідання. Перед цим він подав клопотання про продовження строку тримання під вартою підозрюваних на два місяці. Адвокатка потерпілої сторони підтримала клопотання, зазначивши, що ризики переховування від слідства, як були зазначені раніше, не змінилися, а також вказала на цинічність підозрюваних. Адвокати підозрюваних заперечували проти клопотання, посилаючись на порушення процедури: “До клопотання не надано жодного доказу на підтвердження ризиків, дане клопотання не відповідає на форму та змісту вимогам КПК”, – сказав адвокат Плахотнюка.

“Це не відповідає дійсності” та “маса невідповідностей” – так прокоментував Плахотнюк озвучені сьогодні докази. “Як просити домашній арешт, якщо ви мені його не дасте”, прокоментував Плахотнюк клопотання.

Зрештою суд задовільнив клопотання прокурора, чим продовжив строк тримання під вартою підозрюваних до 29 листопада. Наступні засідання по справі заплановані на 9 та 18 листопада. На них суд продовжить досліджувати докази, також передбачається слухання сторін по справі.

Як ми писали раніше, і мати загиблої, і обвинувачений Юрій Плахотнюк нарікали на затягування судового процесу.