“Скинулися” з державою: у Вінниці мешканцям видали квартири в новому будинку за програмою “Доступне житло”. ФОТО

15:10
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Новий мікрорайон, будинки – не вище семи поверхів, біля кожного під’їзду – автоматичний підйомник для візків. Усі стіни тут утеплені, у вікнах – склопакети найвищого ступеню енергозбереження, а вхідні двері кожної квартири – вже броньовані та вогнетривкі. Поруч ще й новий дитсадок, спортивний і дитячий майданчик.

Саме у такому будинку на вулиці Миколаївській, 23 сьогодні вручили ключі від квартир для дев’ятьох сімей, які скористалися програмою “Доступне житло”.

Серед сьогоднішніх щасливчиків – родини учасників війни на Сході, внутрішньо-переміщені особи з окупованих територій та молода сім’я, що потребувала власного житла. Усі вони отримали ці квартири зі знижкою від 30% до 50%, решту вартості мають змогу виплачувати поступово, взявши кредит від забудовника під відсотки, нижчі ніж у банках. Решту суми за людей виплатила держава.

 

Саме в цьому суть програми “Доступне житло”: сприяти отриманню нових квартир окремим категоріям громадян: учасникам бойових дій, внутрішньо-переміщеним особам, молодим сім’ям, а також молодим спеціалістам та науковцям, які хочуть розвивати медицину чи освіту в сільських територіях. Остання категорія, до речі, має змогу ще й отримати меншу відсоткову ставку по кредиту.

 

Сьогодні видавали квартири в будинку, спорудженому в мікрорайоні “Академічний” концерном “Поділля”. Як розповів генеральний директор концерну Тимофій Гіренко, це житло за якістю будівництва перевищує аналогічні, споруджені в Словаччині або Чехії, і не поступається польським будинкам:

– Цей будинок ми планували здати в експлуатацію в квітні 2019 року, але випередили план на чотири місяці. Тут вже створено ОСББ, проведено електрику та воду, щодо газопостачання – кожен мешканець вирішує окремо, чи потрібен він їм, – розповідає гендиректор. За його словами, споруда – енергоефективна: стіни будинку утеплені мінеральними плитами товщиною 12 см., склопакети встановили кращі, ніж передбачено будівельними нормами.

– Окрім того зверніть увагу на мікрорайон: тут тихо, немає магістральних доріг, лише під’їздні. Тут низька щільність забудови, багато вільного простору, поруч ліс. А ще цей район можна назвати молодіжним, адже середній вік мешканців – приблизно 35 років, – розповідає пан Гіренко.

Що ще планують збудувати в “Академічному”

Як додав генеральний директор “Поділля”, в районі вже працює новий садочок “Пазлик”, споруджений за рахунок забудовника, а також нова амбулаторія. Невдовзі планують збудувати ще один, удвічі більший, дитсадок, а потім – школу на 33 класи.

Також в мікрорайоні вже починають відкриватися торгівельні центри, невдовзі очікують появу ще більшої кількості як ТЦ, так і розважальних центрів. “Нам дуже подобається співпрацювати з міською владою, адже за власний кошт ми будуємо соціальну інфраструктуру, а місцева влада – забезпечує дорогами та комунальним транспортом”, – додав Тимофій Гіренко.

Сам будинок, в якому сьогодні разом з очільниками ОДА та представниками профільного міністерства видавали квартири, має сім поверхів, 160 квартир загальної площею майже 10 тисяч квадратних метрів. Середня вартість  одного “квадрату” тут – 14 169 гривень. Квартири є 1-кімнатні (на 42 квадрати в середньому), двокімнатні (в середньому на 67 “квадратів”) та трикімнатні (майже 90 м.кв. в середньому).

Як виглядають квартири

Заходимо в під’їзд: тут досить прохолодно, у порівнянні з температурою на вулиці, але світло та охайно. Білі стіни з темними декоративними панелями, новенький ліфт, вже є домофон і проведено інтернет, в усіх квартирах – утеплені, броньовані та вогнетривкі вхідні двері.

 

 

“Знаєте, зазвичай в нових квартирах мешканці відразу викидають вхідні двері, встановлені мешканцями. Ми впевнені, що наші двері вони викидати не будуть”, – говорять забудовники і додають, що всі матеріали, використані при будівництві – найвищої якості серед тих, які представлені на ринку України.

Нам показують квартиру №7, видану сьогодні новому щасливому власнику. Чоловік каже, що спершу планував брати однокімнатну, але потім “піднапрягся” і придбав двокімнатну. Звісно, тут поки лише стартовий ремонт, зате вже встановлений котел. Забудовник переконує, що і котел – найвищої якості: “На сто таких котлів протягом року фіксується лише одна поломка”, – говорить фахівець.

Поруч планує вселятися ще одна родина, яка отримала квартиру за програмою доступне житло як молода сім’я Голубенків, яка потребувала поліпшення житлових умов. Це чоловік Олександр і його дружина Тетяна, у них я маленький син Артем.

– 10 років ми знімали житло, але потім дізналися про цю державну програму, подали документи і стали в чергу в 2017 році. Вже за рік нам повідомили, що ми можемо взяти участь у співфінансуванні придбання трикімнатної квартири в цьому мікрорайоні. Ми відразу погодилися, нам дуже сподобався “Академічний”, тут вже мешкали наші знайомі та друзі. Ми заплатили 70% від вартості як молода сім’я. Дуже задоволені такою програмою і дуже дякуємо державі за таку можливість, – говорить Олександр Голубенко.

Де ще і коли збудують такі будинки

Як розповів заступник голови ОДА Андрій Гижко, на фінансування цієї програми на Вінниччині лише у першому півріччі 2019 року виділено 2 мільйони 400 тисяч гривень з бюджету, на друге півріччя суму планують збільшити.

– Минулого року за ініціативи Марини Порошенко ми видали нові квартири 27 сиротам з Вінниччини – нічого подібного в країні не було, щонайменше, за останні 10 років, – говорить Гижко.

Зі слів чиновника, в продовженні програми вже 17 квітня здадуть в експлуатацію 12 квартирний будинок для молодих науковців в Ямполі, а в травні – новий будинок в с. Агрономічному за цією ж програмою.

Читайте також: У Вінниці відкрився новий дитсадок “Пазлик” на 200 дітей. ФОТО

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.