Оновлено: 11 Лютого 2021, в 17:21
Торік Vежа розповідала про те, що у Гайсинському районі на Вінниччині, біля села Ладижинські хутори, місцеві орендатори сільгоспугідь знищують скіфські кургани.
Древні поховання VI-IV століття до нашої ери розорюють та засівають сільгоспкультурами. Торік це були буряки, цьогоріч – горох. Хоча, законодавство України забороняє будь-яке господарювання на пам’ятках історії.
Ще минулого року, виявивши факт руйнування на полі біля Ладижинських Хуторів шести скіфських могил, на сполох почали бити гайсинські активісти з громадської організації «Народний центр екологічного контролю». Запросили ЗМІ, зняли про неподобство телевізійний сюжет. Але, жодної реакції ні з боку влади, ні з боку правоохоронних органів, ні з боку самих господарників не отримали. Сподівались, що до них дослухаються в 2018, який у всьому світі оголошено роком культурної спадщини, – марно. Скіфські кургани в селі Ладижинські хутори так і не були виокремлені з паїв, в які вони потрапили при розпаюванні, і продовжують руйнуватись. До цих пам’яток вітчизняної історії нікому з боку відповідних структур не має діла.
Орендатори, розповідає голова ГО «Народний центр екологічного контролю» Володимир Катеринич, не зважають на пам’ятки археології і під приводом відсутності формальних заборон розорюють скіфські кургани та фактично їх знищують.
– В аналогічному стані знаходяться й інші пам’ятки археології в області, які також розорані, засіяні та піддаються впливу господарського сектору. Орендаторів ніхто не притягує до відповідальності та не застосовує штрафні санкції за порушення законодавства. То ж будемо ще раз звертатись і в правоохоронні органи і до органів державної влади по цьому питанню, – зауважив Володимир Катеринич.
Читайте також: На Вінниччині мародери розграбували скіфську могилу. ФОТО
Дякуємо!
Тепер редактори знають.