“Скасувати безвіз”: як вінницькі нардепи голосували за скандальну постанову про конкурсну комісію САП

14:10
Автор: admin
Become a Patron!

Учора, 17 вересня, Верховна Рада України 239-ма голосами ухвалила постанову №4104 щодо конкурсної комісії, яка відбиратиме членів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Відразу після голосування з критикою такого рішення виступили у Євросоюзі, Світовому банку та посольстві США, попередивши, що наслідком подальших дій України в цьому напрямку може стати скасування безвізового режиму з ЄС для українців, а також про можливі проблеми з отриманням макрофінансової міжнародної допомоги Україні.

Посли іноземних держав, Світовий банк та США розцінили таке голосування як загрозу незалежності САП, що є ключовою умовою від міжнародних партнерів зокрема для продовження безвізового режиму з Україною.

Попри неодноразові попередження світової спільноти про неприпустимість призначення такої конкурсної комісії (яка, на їхню думку, є залежною від Офісу Президента під керівництвом Єрмака), народні депутати таки ухвалили відповідну постанову.

Більшість голосів дала ситуативна коаліція фракції “Слуга народу” та проросійської ОПЗЖ. Також свої голоси “за” постанову, яка загрожує безвізовому режиму, дали депутати з депутатських груп “За майбутнє”, “Довіра”, а також позафракційні депутати.

“Проти” у більшості проголосували народні обранці з фракцій “Голос”, “Європейська солідарність” та “Батьківщина”.

Хто з нардепів від Вінниччини голосував за “антибезвізову” постанову? 

Серед тих, хто дав свої голоси за постанову №4104 були і депутати, обрані від Вінниччини. 

Так, усі три вінницькі депутати, обрані від “Слуги народу”, проголосували “за” цю постанову, поставивши під загрозу безвізові перспективи України. Йдеться про Максима Пашковського, Анатолія Драбовського та Ірину Борзову. 

Також “за” постанову проголосували депутати-вінничани з групи “Довіра” Лариса Білозір та Микола Кучер. 

Водночас не дали своїх голосів за постанову народні депутати з Вінниччини Геннадій Вацак, Петро Юрчишин та Олег Мейдич – усі вони взагалі не брали участь у голосуванні.

А депутатка з Вінниці Олександра Устінова, обрана за списком партії “Голос”, проголосувала “проти”.

Як раніше повідомляли ЗМІ, ключові європейські держави та Світовий банк письмово звернулися до Верховної ради та попередили про проблеми у проєкті рішення щодо процедури заміни керівника САП Назара Холодницького.

Прозоре та відповідне до критеріїв обрання нового очільника САП є одним з критеріїв надання 600 млн євро макрофінансової допомоги ЄС. Також це є одним з критеріїв за так званим механізмом призупинення безвізу з боку Євросоюзу.

Також представництво ЄС і посольство США в Україні прямо заявили, що від прозорості обрання нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури залежатиме подальша підтримка України.

Крім того Європейський Союз закликав Верховну Раду привести закон про Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) у відповідність до Конституції, нагадавши, що незалежність бюро є умовою безвізу та макрофінансової допомоги.

Про це у четвер, 17 вересня, українській службі Deutsche Welle заявив речник ЄС із зовнішньої політики Петер Стано, повідомляє “Європейська правда”.

“Ми взяли до уваги рішення Конституційного суду щодо НАБУ. Наслідки цих рішень треба буде оцінити. ЄС закликає український парламент змінити відповідне законодавство та привести його у відповідність до Конституції якомога швидше”, – зазначив Стано.

Ілюстративне фото – “Процишин Офіційний”

Читайте також: Легалізація грального бізнесу: як голосували вінницькі нардепи-“мажоритарники” за новий закон

Читайте також: Хто на Коломойського: як вінницькі нардепи голосували за “банківський” закон

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.