Скандал із п’яним працівником СБУ за кермом: служба проводить перевірку та дякує активістам. ФОТО

12:34
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці п’яний СБУшник у присутності поліціянтів порушив правила дорожного руху та безуспішно намагався втекти від патрульних.

Очільник ГО «Комітету безпеки руху» Володимир Черкас зокрема написав про це на своїй сторінці у Фейсбук.

29 грудня о 3 годині ночі вінницькі патрульні роти №2 зупинили водія автомобіля Toyota Land Cruiser. Водій проїжджав вулицею Театральною і повернув з неї на вулицю Магістратську саме під знаком 5.16, який це забороняє.

Правоохоронці це помітили та поїхали за автівкою. Коли врешті водій зупинився, поліціянти виявили у нього ознаки алкогольного сп’яніння.

За словами Володимира Черкаса, ним виявився офіцер СБУ Руслан Шмигановський, який «із службoвим пoсвідченням в руках «прoсив» йoгo не турбувати».

«На дoпoмoгу прибіг працівник з вінницькoгo управління СБУ, в супрoвoді двoх «плямистих» чoлoвічків. Oфіцери СБУ намагалися натиснути автoритетoм на патрульних і зам’яти справу, але, як завжди, все закінчилoся складанням прoтoкoлу», – написав Черкасов.

За словами прес-секретарки патрульної поліції Вінниці Тетяни Фіщук, від проходження тесту на наявність у крові алкоголю – відмовився.

Завершився інцидент тим, що на порушника склали адмінпротоколи: за статтею 130 КУпАП (кермування у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння) та частиною 1 статті 126 (відсутність страхового поліса).

  • За статтею 130 КУпАП передбачено штраф у розмірі 10 200 гривень та позбавлення прав керування автомобілем на один рік. Загалом водій поводився спокійно, сили поліція не застосовувала. Поліція передасть усі матеріали до суду, – говорить Тетяна Фіщук.

Ті ж «плямисті», за словами Черкасова, наостанок поскаржилися патрульним, що їх знімають на камеру (активісти «Комітету безпеки руху»). Врешті, Land Cruiser «плямисті» відвезли на територію СБУ, а водій покинув місце події пішки.

VежА не вдалося поспілкуватися із самим Русланом Шмигановським, натомість речниця УСБУ у Вінницькій області Ірина Алексеєва розповіла позицію структури.

  • Ми розпочали перевірку за розповсюдженою інформацією у Інтернеті. Позиція керівництва Управління – жорстка і принципова: ми не втручатимемося в роботу правоохоронних органів, які перевіряють обставини події та всіляко їм сприятимемо. Також, якщо факти підтвердяться – винні понесуть передбачене законодавством покарання, – зауважила Ірина Алексеєва.
  • Також ми висловлюємо вдячність громадським активістам за небайдужість, бо це є дуже позитивно, що вони йдуть нам назустріч і ми сподіваємося, що плідно співпрацюватимемо з громадськістю й надалі.

Фото зі сторінки Володимира Черкасова