Сільські бібліотеки Вінницької області отримали 300 комп’ютерів. ФОТО

18:44
Автор: Vежа
Become a Patron!

Сільські бібліотеки Вінниччини отримали 300 комп’ютерів, які будуть використовувати як для суто бібліотечної роботи, так і для доступу користувачів до мережі “Інтернет”.

У Вінницькій облдержадміністрації повідомили, що техніку передали у рамках проєкту Міністерства цифрової трансформації України “Дія. Цифрова освіта”. Однак кошти на це з державного бюджету не витрачали: комп’ютерну техніку передав “Favorit Foundation” корпоративний благодійний фонд  міжнародної компанії “Favbet”, який було засновано у 2020 році.

Повідомляється, що за умовами проєкту 150 сільських бібліотек із 52 територіальних громад Вінниччини отримають по 2 комплекти комп’ютерної техніки та один комп’ютерний стіл. Перші комп’ютери передали для місцевої бібліотеки громади с.Бохоники Вінницького району.

 

– Чому саме для сільських бібліотек? Важливо, щоб сюди приходили діти і бібліотеки стали місцем не лише для навчання і спілкування, а й місцем, де навчатимуться цифровій грамотності не теоретично, а практично, – зазначив Фазиль Аскеров,  голова правління Асоціації розвитку туризму.

 З його слів, Вінниччина – це четверта область, яка отримує комп’ютери у рамках програми розвитку цифрової освіти.

 

Маріанна Ковеня, кураторка проектів благодійного фонду “Favorit Foundation”, висловила сподівання, що передана техніка допоможе бібліотекам стати більш технологічними та сучасними для користувачів.

У 2019 році, коли Міністерство цифрової інформації розпочало дослідження цифрових навичок, виявилося, що показники були досить низькі. У 53% українців володіння навичками цифрової грамотності на рівні нижче базового. Саме тому ми запустили проект “Дія. Цифрова освіта”, який покликаний за 3 роки навчити 6 мільйонів українців цифровій грамотності, зауважила Руслана Коренчук, керівниця проєкту “Дія. Цифрова освіта”. 

В ОДА повідомили, що загалом у Вінницькій області функціонує 915 бібліотек, з них 816 – у сільській місцевості. Наразі комп’ютеризовано понад 50% бібліотек області, серед сільських бібліотек – 39%.

До списку бібліотек, які отримають комп’ютери, насамперед включено сільські бібліотеки та бібліотеки територіальних громад, які до цього часу такої техніки не мали або мали лише один ПК і на територіях яких є інтернет-покриття. З переліком бібліотек, які отримають комп’ютери, можна ознайомитися на вебсайті Міністерства цифрової трансформації України за ЦИМ посиланням.

Фото – vin.gov.ua

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.