Штурм поліцією захопленого “тітушками” колишнього консервного заводу у Вінниці. ВІДЕО

0:00
Автор: admin
Become a Patron!

Сьогодні увечері десятки поліцейських за участі спецпризначенців штурмували захоплену кількома годинами раніше, територію консервного заводу у Вінниці на Старому місті. 

Нагадаємо, що кілька сотень невідомих молодиків захопили територію колишнього державного заводу (де тепер розташовані приватні підприємства) ще вдень. Під час сутички з охороною, активістами та місцевими мешканцями, нападники застосували димові шашки, уламки цегли та сльозогінний газ.

Як розповідають очевидці, в результати сутички були пошкоджені автомобілі, припарковані поруч. Як повідомив Vежі депутат обласної ради Андрій Вигонюк, постраждало кілька людей – переважно, вони отримали опіки від газу.

Надвечір до місця подій приїхали правоохоронці. Протягом двох годин поліціянти збирали сили і засоби, аби, за словами начальника місцевої поліції Сергія Синявського, “затримати порушників”. Водночас протягом цього часу, як стверджували активісти, “тітушки”, помітивши скупчення правоохоронців, почали покидати територію захопленого підприємства. Як повідомили журналісти Vежі, групи молодиків, деякі з яких не надто орієнтувалися на місцевості, можна було помітити на прилеглих вулицях.

Перед штурмом на невеликій ділянці перед заводом скупчилося близько десятка патрульних автомобілей, автобус зі спецпризначенцями, спецавтомобіль поліції, призначений для роботи на місці масових сутичок. За ситуацією з балконів навколишніх будинків спостерігали місцеві мешканці. До речі, автівки багатьох з них перебували на території колишнього заводу як на парковці. Зі слів активістів-“свободівців”, ці машини були потрощені “тітушками” ще вдень.

Близько 23:00 дві групи спецпризначенців передислокувалися до інших входів на територію заводу. Побачивши їх, до поліції вийшла “переговорна група” з числа нападників. Молоді спортивні хлопці в татуюваннях закликала поліцію “не бити дітей” (очевидно маючи на увазі молодь, яка брала участь в захопленні підприємства” і “розібратися в ситуації”. Під час розмови “тітушок” з правоохоронцями, один зі спортсменів грубо вимагав припинити зйомку з боку кореспондента. На його “прохання” відразу відгукнувся правоохоронець, закривши камеру рукою і спробувавши впихнути кореспондента в гурт “тітушок”. Коли це не вдалося, поліцейські вивели журналіста під руки подалі від місця подій.

Практично відразу розпочався штурм: поліція почала атаку відразу з кількох напрямків. Під час штурму за ворітьми колишнього заводу було чутно хлопки, схожі на постріли, а також гучні крики і нецензурну лайку. За штурмовими групами на територію підприємства відразу заїхали автозаки.

Як повідомила речниця Вінницької обласної поліції Анна Олійник, в результаті операції було затримано понад 40 осіб.