Штурм біля “Книжки”: у Вінниці “спецура” ЗСУ показала, як боротися з терором. ФОТО, ВІДЕО

13:43
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Сьогодні, 14 жовтня до Дня захисника України на площі ім. Стуса біля “Книжки” відбулися показові виступи спецпризначенців 8-го окремого полку спеціального призначення ЗСУ з м. Хмельницький.

Під час виступу кілька десятків бійців відтворили умовне знешкодження двох терористичних груп, які прибули для здійснення терактів на автомобілях. Напавши із засідки на УАЗ терористів, бійці знешкодили зловмисників та влаштували засідки обабіч на газоні.

Невдовзі спецпризначенці, за підтримки важкого станкового кулемета “Утьос”, встановленого на “Хамері”, знешкодили і другу терористичну групу. За тим “спецура”, умовно “підірвавши” УАЗ димовими шашками, покинули місце бою на американському позашляховику.

 

     

Після цього відбулися показові рукопашні бої: з десяток бійців, із застосуванням ножів, бензину та вогню показували прийоми рукопашного бою, били скляні пляшки об голови та розбивали цеглини, облиті бензином та підпалені. Також спецпризначенці продемонстрували, як голими руками, за допомогою ременів за півсекунди ліквідувати озброєний караул умовного ворога.

     

Кульмінацією шоу стала жива “піраміда” із бійців, на вершині якої один з воїнів розгорнув національний прапор. Під оплески кількох сотень глядачів боєць із прапором ефектно зістрибнув на землю.

Показові виступи тривали близько години, по їхньому завершенні усі охочі змогли сфотографуватися із сучасними штурмовими та снайперськими гвинтівками, автоматами та кулеметами, а також із самими спецпризначенцями у повному бойовому спорядженні.

         

Усі бійці були вдягнуті у балаклави з метою конспірації, адже саме вони виконують найскладніші та переважно таємні бойові завдання на фронті, завжди лишаючись у тіні.

  • На жаль чи на щастя, ми не можемо розповідати, які саме завдання виконуємо в зоні АТО, – розповідає із закритим обличчям боєць Максим, – Але ми горді з того, що маємо можливість захищати наш прапор, наш символ на своїй землі та маємо змогу дати відсіч тепер будь-якому ворогу. Все це – завдяки щоденним силовим тренуванням. Тільки щоденні навантаження, багато важких фізичних вправ дають нам змогу лишатися тими, ким ми є.

Нагадаємо, що сьогодні у Вінниці запланована ще низка заходів, присвячених Дню захисника України в рамках фестивалю “Вінниця – столиця УНР”.

Так, о 14:00 на вулиці Петлюри біля будівлі обласного радіо відбудеться відкриття першого в Україні повноцінного пам’ятника Головному Отаману УНР Симону Петлюрі.

За тим, о 14:30 відбудеться урочиста хода військових реконструкторів вулицею Соборною до Європейської площі. Вже тут о 15:00 відбудеться військово-історична реконструкція умовного бою армій УНР та УГА проти російських військ.

Фото Андрія Завертаного