Штучний інтелект боротиметься з неправильним паркуванням у Вінниці

12:22
Автор: admin
Become a Patron!

Сьогодні, 18 січня у Вінниці розповіли про перший рік роботи Ситуаційного центру: “Великого брата”, який стежить за всім містом цілодобово за допомогою сотень “електронних очей”.

Як розповів в.о. начальника Муніципальної поліції Вінниці Віталій Чигур, на сьогодні до роботи Ситуаційного центру приєднано близько 600 камер, які працюють як на вулицях, так і всередині комунальних закладів: зокрема в школах та “Прозорих офісах”. Особливу увагу приділяють в’їздам та виїздам з міста, а також центральним вулицям, парковим зонам та вокзалам. Таким чином за рік виявили близько 13 тисяч правопорушень: адміністративних, порушення ПДР та правил благоустрою. Ситуаційний центр надав понад 400 відеозаписів на вимогу судів. Як наслідок, з близько мільйона гривень збитків, які виявив Ситуаційний центр, 750 тисяч вже відшкодовано в бюджет.

В Ситуаційному центрі разом працюють працівники Муніципальної поліції, патрульної поліції та ДСНС. За словами представника патрульної поліції, завдяки такій кількості камер, Управління патрульної поліції другий рік поспіль посідає перше місце в Україні за виявленням автомобілів та водіїв, які зникли з місця ДТП. Відсоток знайдених учасників ДТП складає 94%. “Ми їх дуже швидко знаходимо та притягаємо до відповідальності”, – запевняє поліцейський. Окрім того в минулому році Ситуаційний центр отримав ще одну нагороду як переможець Всеукраїнського конкурсу “Кращі практики місцевого самоврядування”.

 

Камери “знаходять” убивць

Поліцейські також підтвердили, що завдяки роботі відеокамер та оперативній реакції працівників Центру, минулого року вдалося затримати осіб, які здійснили вбивство кількох осіб в Житомирі. Авто зловмисників помітили на в’їзді у Вінницю і вже тут їх затримали. Після цього поліцейські Житомирщини особисто приїздили до Вінниці, аби вручити грамоту за співпрацю своїм вінницьким колегам.

Також поліцейські нагадали, що завдяки камерам спостереження також оперативно вдалося з’ясувати особу виконавця резонансного вбивства працівниці МПМ “Зоря”.

 

Штучний інтелект охоронятиме лавки та боротиметься з неправильним паркуванням

Директор Департаменту інформаційних технологій ВМР прямо на моніторі показує, як працює “штучний інтелект”, який допомагає працівникам Ситуаційного центру максимально швидко збирає дані про автомобілі, що рухаються міськими дорогами. Так, камери та програмне забезпечення майже зі 100% точністю розпізнає номер автомобіля, його марку, модель та кольори, в які пофарбоване авто у відсотковому співвідношенні (наприклад 56% – чорний колір, 44% – сірий). За словами Романенка, це значно спрощує та пришвидшує пошук того чи іншого авто.

Вже невдовзі штучний інтелект дозволить значно ефективніше боротися з вандалізмом у місті. Так, система може “поставити на охорону” той чи інший об’єкт, який перебуває в кадрі кожної окремої камери. Наприклад, “на охорону” можуть поставити лавки, сміттєві урни або будь-які інші предмети. Щойно лавка або урна буде переміщена – система “зрозуміє” це самостійно і подасть відповідний сигнал в Ситуаційний центр. Вже тоді на місце виїжджає поліція та затримує зловмисників, як це вже неодноразово траплялося.

Особливо ефективно така система може працювати в контексті боротьби з неправильним паркуванням. Тобто камера може “поставити на охорону” зони, де паркування заборонено, і якщо на це місце стає автомобіль та перебував там понад 5 хвилин (система сама вирахує час) – туди виїжджають патрульні та штрафують недобросовісного водія.

Романенко зазначив, що вже в цьому році в місті з’явиться ще більше камер вуличного спостереження, а відтак планується встановлення ще більш потужного програмного забезпечення, яке дозволить швидше аналізувати дані та боротися зі збоями в роботі камер.

Читайте також: Великий Брат стежить за Вінницею: у міськраді презентували Муніципальний ситуаційний центр

Фото Вінницької міської ради