Щоб розвінчати міфи про грудне вигодовування, у Вінниці влаштували свято для мам та малюків. ФОТОРЕПОРТАЖ

20:51
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Вінниці відбулася акція на підтримку грудного вигодовування малюків. Це було свято, під час якого малеча розмальовувала імбирне печиво та гралася з аніматорами, а мами в цей час отримували корисну інформацію від лікарів та займалися мама-йогою.

Уже вшосте Вінниця долучилася до Всесвітнього тижня грудного вигодовування. З 1 серпня у пологових будинках та жіночих консультаціях майбутнім породіллям розповідали про всі нюанси грудного вигодовування. А сьогодні на Європейській площі для мам та малюків влаштували справжнє свято з цікавими лекціями, показом мод, іграми і майстер-класами.

Організатори цієї акції, ГО «Територія мам», розповіли, що метою проекту є підтримка мам і просування культури грудного годування, адже воно створює найкращі умови для того, щоб дитина була здорова, добре росла та розвивалась. Відповідно, темою свята стало гасло «Годування грудьми – основа здоров’я».

Ірина Залевська, лікар-педіатр, розповіла, що такі заходи дуже потрібні, адже з міфами про грудне вигодовування вона стикається постійно.
– Кожна жінка створює власні міфи, наприклад, що грудне вигодовування – це щось складне, незручне і з ним пов’язана маса труднощів; що грудне вигодовування псує фігуру; що груди потрібно підготовувати ще будучи вагітною; що молоко – їжа, а дитині потрібна ще й вода; що вночі дитина повинна тільки спати; та найпоширеніший міф – що від нервів зникає молоко. Усе це, звісно, ж неправда. Згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, дитина обов’язково повинна отримувати грудне молоко перші півроку від народження. Це як мінімум. А далі кожна мама вирішує індивідуально, бо грудне молоко корисне для дитини і в рік, і в два. Головне, щоб заміна вигодовування грудьми на прикорм була поступовою, – розповіла Ірина Залевська.

Ці та інші міфи лікар-педіатр й намагалася розвінчати під час відкритого лекторію на Європейській площі. Крім цього вінничанки прослухали ще шість лекцій, у рамках яких місцеві лікарі та консультанти розповіли усе про грудне вигодовування – від успішного старту до комфортного завершення.

А поки мами займалися справою, малечею займалися аніматори. У дитячій зоні можна було погратися з конструктором, розмалювати імбирне печиво, зробити шпильку-корону з «чарівного ельфійського фетру» і навіть зайнятися йогою зі своєю мамою.

Одна з відвідувачок акції, вінничанка Валентина Карнафель, принесла у слінгу 3-місячного сина Арджуна. Консультанти одразу ж звернули її увагу на те, що хлопчик сидить неправильно (спиною до мами), бо так збільшується навантаження на спинку і таз.

– Це моя перша дитина і я стикнулася з тим, що мамам надається недостатньо інформації, в тому числі й про грудне вигодовування. Тому що навіть в пологових будинках є фахівці з різними думками: один дитячий лікар говорить тобі одне, а інший приходить і говорить друге. Самі розумієте, що гормональний фон тоді дуже міняється і мама навіть сама не може вирішити, як їй правильно бути. Особливо коли залишаєшся один на один з дитиною і виникають перші труднощі, – поділилася вінничанка. – Мені пощастило, бо маю кілька подруг, які вже народжували. Вони порадили звернутися до консультантів з питань грудного вигодовування, які є у Вінниці, і ті мені вже особисто допомогли налагодити процес вигодовування. Тому що спочатку було тяжко: і боліло, і плакала, але нічого – все пройшло та, слава Богу, налагодилося.

На заході також відбулися дитячі покази колекцій одягу. Спочатку вихованці студії талантів «Бріліантс» продемонстрували речі від одного з вінницьких магазинів, а потім Fashion-студія «Академія моди і дизайну» показала колекцію дитячого українського вишиваного одягу в поєднанні із сучасним стилем «Червона калина».

Також місцева фотографка Аліса Пірогова організувала виставку «Смак любові. Перша зустріч з мамою», де у 15-ти фото показала перші миті годування новонароджених. Каже, обрала чорно-білу гаму, щоб колір не відволікав від емоцій та суті моменту.

– Усі моделі – породіллі з пологових будинків №1 і №2. Ті мами, які погодилися фотографуватися, дуже хотіли самі годувати, бо саме з першого прикладання між мамою і дитиною виникає такий тендітний, але дуже міцний зв’язок. У мене самої троє діток, і молодшого годувала майже до трьох років. Це все природно, і я вважаю, що для діток кращого за мамине молоко немає нічого, – поділилася Аліса Пірогова.

Організатори сподіваються, що такими заходами їм вдасться заохотити мам годувати малечу своїм молоком, бо як було зазначено в одній з інформаційних листівок, «дитина мільйонера, яку годують дитячою молочною сумішшю, отримує раціон харчування бідніший, ніж дитина з найбіднішої сім’ї, яку годують грудьми».

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.