Щоб не було як в Одесі: на Вінниччині позапланово перевірятимуть пожежну безпеку в школах та дитячих садочках

15:19
Автор: Vежа

Сьогодні, 9 жовтня, під час наради в облдержадміністрації з забезпечення техніки безпеки оголошено про позапланову перевірку закладів соціально-гуманітарної сфери Вінниччини. Про це повідомляє «Вінниця.info».

Нагадаємо, що в ніч на 16 вересня внаслідок пожежі в дитячому таборі Одеси загинуло троє дітей. Внаслідок чого Кабмін підписав розпорядження про позапланові перевірки шкіл, дитсадочків і лікарень на дотримання вимог техніки безпеки.

Заступник начальника головного управління ДСНС України у Вінницькі області Олег Сторожук повідомив, що інспектори перевірятимуть усі навчальні та оздоровчі заклади протягом жовтня-грудня. Особливу увагу звертатимуть на виходи для евакуації.

  • Дуже проблемним є питання облицювання шляхів евакуації горючими матеріалами. Є у нас гіркі приклади: у санаторії Хмільника сталася пожежа, і вагонка, якою були оббиті шляхи евакуації, наробила справ… Таке оздоблення не тільки горить, а ще й виділяє отруйні речовини, – каже рятувальник.
  • Я думаю, що не проблема для директора школи або керівника закладу ці вагонки позбивати. Чисто побілені стіни виглядають естетично і легко ремонтуються, – зауважив заступник голови ОДА – директор департаменту освіти і науки Ігор Івасюк.

Обіцяють, що перевірки пильнуватимуть як правоохоронні органи, так і громадські організації.

За недотримання вимог відповідальність нестимуть керівники установ, зокрема і кримінальну: у разі великих збитків чи травм.

Як повідомляє видання, всього від початку року в області сталося сім пожеж у закладах освіти і дві – у закладах здоров’я.

Фото ak-grup.com.tr