Що заборонено під час січневого локдауну: роз’яснює очільник МОЗ. ІНФОГРАФІКА

14:08
Автор: Vежа
Become a Patron!

Очільник МОЗ Максим Степанов нагадав про карантинні обмеження, які діятимуть в Україні в період з 8 по 24 січня, а також пояснив, чому в уряді вирішили запровадити локдаун саме на цей період. 

Про це керівник міністерства повідомив сьогодні, 8 січня на своїй фейсбук-сторінці. За словами Степанова, попри зниження кількості хворих останнім часом, “прогнози провідних епідеміологів свідчать про поступове зростання кількості хворих на COVID-19 впродовж січня-лютого. Паралельно спостерігатиметься сезонне підвищення рівня захворюваності на грип. Тож посилений карантин — це, зокрема, спосіб запобігти перенавантаженню медичної системи”, – вважає міністр.

Відповідаючи на запитання, чому посилений карантин запроваджують саме на 16 днів, Степанов повідомив, що “період з 8 до 24 січня збігається із завершенням інкубаційного терміну захворювання на COVID-19 у людей, які інфікувалися протягом новорічних свят. Зокрема під час масових заходів”.

Також за словами Степанова, “зараз ⅓ усіх госпіталізованих із діагнозом COVID-19 — це пацієнти у важкому стані. Це пов’язано з тим, що люди під час святкових відпусток почали рідше звертатися до лікарів у разі виникнення перших симптомів хвороби”. Крім того в графічній формі очільник МОЗ нагадав, діяльність яких закладів заборонена протягом локдауну, а що буде дозволено.

Нагадаємо, що протягом останньої доби на Вінниччині зафіксовано 107 нових випадків COVID-19, водночас 391 людина одужала.

Читайте також: Коронавірус на Вінниччині: статистика по районах станом на 8 січня. ГРАФІКА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.