Що таке анемія та як її лікувати

17:19
Автор: admin
Become a Patron!

Реклама

Що таке анемія та як її лікувати

Анемія — небезпечне захворювання. Його легко сплутати з перевтомою та слабкістю. Тому при перших підозрах варто звернутись до лікаря, замовити ліки з доставкою та запобігти можливим наслідкам. У цій
статті ми розглянемо суть цього захворювання, його причини, симптоми та лікування.

Що таке анемія

Анемія (також малокрівʼя, недокрів’я) — це захворювання, при якому зменшується кількість червоних кров’яних тілець (еритроцитів) в крові. Внаслідок цього порушується транспортування кисню до органів та тканин організму. Через це людина почувається слабкою, пригніченою та швидко втомлюється. Крім того, з цією хворобою зазвичай зустрічаються згадки про знижений гемоглобін. Якраз білок гемоглобін виконує роль перевізника кисню, забезпечуючи ним клітини для належної роботи організму. Він міститься в еритроцитах. Відповідно, знижений гемоглобін сигналізує про виникнення малокрівʼя.

Норма гемоглобіну залежить від різних факторів: віку, статі, стану здоровʼя тощо. Для чоловіків цей показник становить 131-165 г/л, для жінок — 120-140 г/л. При цьому норма гемоглобіну у вагітних може впасти до поділки 105-120 г/л. Бо гемоглобін залучений у побудові належних умов для плоду. Водночас новонароджені мають підвищений гемоглобін, який здатен досягати 225 г/л. Від 3 до 6 місяців цей показник стабілізується, а у повноліття норма гемоглобіну досягає дорослого рівня.

Причини та симптоми анемії

Види малокрівʼя розрізняють за факторами, які їх спричинили. Від цього також залежить лікування та підбір ліків від анемії, які будуть ефективними. Зокрема, апластична анемія виникає через те, що кістковий мозок не виробляє належну кількість клітин крові. А це, своєю чергою, може зумовлюватись інфекціями, генетичними чинниками, прийомом ліків etc.

Залізодефіцитна анемія спричинена нестачею заліза, неналежного його поглинання чи втратою крові. Також її виникненню можуть сприяти дефіцит вітамінів, швидкий розпад еритроцитів, різноманітні інфекції, хронічні захворювання, кровотечі та ін.

Щодо симптомів недокрів’я, то вони такі:

  • загальна слабкість,
  • пришвидшене серцебиття та задишка,
  • блідий відтінок шкіри,
  • швидка втомлюваність,
  • холодні кінцівки,
  • головний біль та втрата концентрації,
  • ламкість волосся та нігтів,
  • втрата апетиту, спотворення смаку їжі,
  • схильність до нудоти,
  • зниження зору тощо.

Лікування анемії

При появі симптомів анемії слід негайно звернутись до лікаря. Ліки від анемії підбираються з урахуванням виду захворювання, його причин, особливостей організму, стану здоровʼя, наявності сторонніх хвороб та ін. Також враховуються ступені анемії. Наголошуємо, що лікування визначає лише лікар. Самолікування при малокрівʼї може бути неефективним і шкідливим.

Зазвичай лікування цього захворювання зосереджується на вживанні препаратів, які містять залізо. Воно відіграє ключову роль у виробництві гемоглобіну. При фолієводефіцитній анемії приймаються ліки, до складу яких входять вітамін B12 та фолієва кислота.

Якщо ж малокрівʼя виникло в результаті проблем кісткового мозку, призначаються таблетки від анемії, діючою речовиною яких виступають гормони, наприклад, еритропоетин. Вони сприяють виробництву еритроцитів у кістковому мозку. В окремих випадках або на високому ступені анемії може застосовуватись переливання крові.

Для запобігання та профілактики цієї хвороби дотримуйтесь здорового способу життя та збалансованої дієти з вітамінами та мінералами. Бажаємо здоровʼя!

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.