Для того, щоб вам легше було зорієнтуватися у потоці анонсів і просто гарно провести вихідні, VежА зібрала найцікавіші події 17-19 вересня.
Окрім розважальних подій, нагадаємо, що протягом вихідних 18-19 вересня у Вінниці працюватимуть три Центри масової вакцинації населення від COVID-19. Деталі – ТУТ.
П’ятниця, 17 вересня
Презентація книги Стасі Клюфас “Подих мандрів”
Як каже авторка книги, ідея роботи виникла від усвідомлення того, як недосконало працює людська пам’ять. А їй “так кортіло вберегти від забуття цінні миті мандрів і вільного життя”. Так, за її словами, і народилася ця книга. В своїй праці авторка пропонує читачеві зануритися у свій досвід 435-денної мандрівки та “спільно пройти шлях від абстрактної мрії до її втілення”. В книзі є спогади про підйом до базового табору на Евересті; семикілометрову печеру Конг Лор у Лаосі; легендарний Ангкор Вату в Камбоджі; екватор та проживання там під час сезону дощів та безліч іншого. За її словам, ця книга – провідник у світ подорожі та мрії. Дізнатися більше про книгу та замовити її можна на сайті.
Під час презентація своєї роботи Стася Клюфас (Анастасія Клюфас) поділиться цікавим мандрівним досвідом, який надихнув її на творення книги, а також порадами, як організувати тривалу мандрівку і самостійно видати книгу. Наприкінці зустрічі можна буде придбати книгу та отримати автограф від авторки.
Коли: 19:00.
Де: HUB “Місто змістів” (вул. Пушкіна, 11)
Вхід: вільний, але необхідно попередньо зареєструватися за ЦИМ посиланням.
Єгор Шатайло та “Тимчасові Незручності”
Цього дня у Вінниці виступить український стендапер Єгор Шатайло. Він приїде з годиною нового матеріалу, а відкриватиме його програму його колега за стендаперським ремеслом та роботою на “Телебачення Торонто” Владислав Капиця (виступатиме 15-20 хвилин на початку).
Вінниця стане першим із десяти міст, які охопить стендап тур Єгора “Тимчасові Незручності”.
Єгор Шатайло – український стендапер, який виступає з 2015 року. Він ніколи не грав у КВН, а серед улюблених коміків називає Стюарта Лі й Ханса Тейвена. Сам Єгор родом із Вінниці. У Київ переїхав з батьками, коли йому виповнилося 12 років. Зараз є резидентом “Підпільного Стендапу”, працює сценаристом “Телебачення Торонто” (періодично його залучають як співведучого), а також є сценаристом і ведучим шоу “Гомін Out” на “Радіо Промінь” (разом з Антоном Тимошенком і Сергієм Ліпко).
Андрій Кондратенко, головний сценарист “Телебачення Торонто”, називав Шатайла “одним із найкращих авторів” програми, а його стиль описував як “інтелектуальний, складний та абсурдний гумор”, який його вирізняє.
Коли: 19:30.
Де: простір “CHERDAK” (вул. Соборна, 24; ТРЦ “Sky Park”, 8 поверх).
Вхід: Квитки вартістю 250 гривень, які можна було придбати за ЦИМ посиланням, вже розпродано. Однак, можливо, 17 вересня буде шанс придбати квиток, вартість якогось зросла цього дня до 300 гривень.
Субота, 18 вересня
Бізнес-сніданок від “Svidomo Made”
Проєкт команди “Svidomo Made” вирушає до Вінниці, щоб провести бізнес-сніданок та об’єднати між собою свідомих підприємців, однодумців та експертів. Тема заходу: “Як зробити бізнес свідомим: 4 кроки, що реально працюють в Україні”.
Спікеркою виступить креативна підприємиця та консультантка з екологічного менеджменту підприємств, Юлія Маклюк.
Подія буде цікава тим, хто вже має діючий бізнес або лише на шляху до його реалізації. Організатори бізнес-сніданку мають на меті надати місцевим підприємцям практичні кейси, поради та інструменти зі створення свідомого бізнесу, які дійсно працюють в Україні.
Коли: 11:00.
Де: “CHERDAK space”, за адресою: вулиця Соборна, 24 (ТРЦ “Sky Park”, 8 поверх).
Вхід: безкоштовний, але за попередньою реєстрацією за ЦИМ посиланням.
Традиції весілля на Поділлі
Цього дня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбудеться тематична екскурсія “Традиції весілля на Поділлі” в рамках класичної для закладу екскурсії вихідного дня. Відомо, що вперше виставку однойменну виставку презентували в жовтні 2019-го року. Тоді в музеї повідомляли, що експозиція знайомить своїх відвідувачів із традиціями весільного обряду на Поділлі від початку ХХ-го століття до сьогодення.
В експозиції виставки були представлені весільний одяг та прикраси (дукачі, бурштинове намисто, корали та ін.), весільні світлини подолян від початку ХХ ст. з фондової збірки Вінницького обласного краєзнавчого музею та приватної колекції художника, майстра народної творчості Сергія Бугая (с. Човновиця Оратівського району).
Коли: 15:00.
Де: Вінницький обласний краєзнавчий музей (вул. Соборна, 19).
Вхід: для дітей та студентів – 30 гривень, для дорослих – 50 гривень. Реєстрація обов’язкова за телефоном: 068 725 49 57.
“Жива історія: Вервольф. 1943-1944 рр.”
Окрім того, в суботу стартує дводенний VI військово-реконструкторський міжнародний фестиваль “Жива історія: Вервольф. 1943-1944 рр.” Учасниками заходу будуть клуби історичної реконструкції з усієї України (близько 100 осіб), які спеціалізуються на періоді Другої світової війни. На фестивалі діятимуть табори Червоної армії (РСЧА) армії, Вермахта та їх союзників. Форма одягу і спорядження відповідають 1944 р.
Захід відбудеться з нагоди відзначення 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Його метою є привернення уваги суспільства до збереження і вшанування пам’яті тих, хто боровся з нацизмом, сприяння об’єктивному висвітленню складних історичних подій минулого, патріотичному вихованню молоді.
Коли: 18-19 вересня, з 12:00 до 12:00 12:00.
Де: Ставка Гітлера “Вервольф”, смт. Стрижавка, Вінницький район.
Вхід: для дітей та студентів – 20 грн, для дорослих – 30 грн.
Річниця відкриття Veteran HUB у Вінниці
Рік тому Veteran Hub вперше відчинив свої двері для ветеранів і ветеранок Вінниці й області. Протягом цього часу до “хабу” прийшли понад півтори тисячі відвідувачів. Як зазначають в організації, у стінах “хабу” й телефоном ветерани й ветеранки отримали майже дві з половиною тисячі послуг й консультацій: з оформлення документів на землю, УБД, медичних послуг, працевлаштування та багато годин психологічної підтримки.
Відтак, на річницю в закладі хочуть обговорити перший рік “хабу” та роботи мобільного офісу в області. Організатори події зазначають, що хочуть цей день “розділити з усіма, хто вважає Veteran Hub у Вінниці — частиною свого життя”.
У святковий день у простір завітає керівниця організації Івона Костина, щоб представити річний звіт. Ветеран і керівник філії у Вінниці Ігор Гемба разом з ветеранкою та координаторкою мобільного офісу у Вінницькій області Анастасією Бунич, а також ветеранка та керівниця напрямку послуг Марина Ланівська розкажуть про успіхи першого року.
Коли: 11:30-15:00;
Де: Veteran HUB, (вул. 8-го Березня, 29);
Вхід: на захід запрошують ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин.
Футбольний матч
18 вересня о 14.00 на Центральному стадіоні відбудеться футбольний матч між ветеранами Вінниччини та ветеранами вінницької “Ниви”.
Коли: 18 вересня о 14:00
Де: Центральний міський стадіон
Вхід: вільний.
ART_VIN: Венеційська Ніч
Мистецький тур, що включає в себе екскурсію, майстер-клас з виготовлення венеційських масок, а також арт-бал.
“Запрошуємо у незабутню одноденну «венеційську» подорож: 1) Доторкніться до таємниць багатовікової історії Венеції у авторському екскурсі й шкіролоскотному знайомстві із шедеврами живопису та графіки 18 століття, художників Карла Леопольда Гревенброка, Бертуззі, Альберто Просдочіллі та інших, у лекції “Венеція в п’яти шедеврах”
(Вінницький обласний художній музей, тривалість – 1 година). 2) Відпочиньте на природі, подалі від міської метушні та відчуйте дух Венеції на творчому пленері у Музеї гончарного мистецтва ім. О. Г. Луцишина просто неба – разом із досвідченим мистецтвознавцем ми будемо виготовляти колоритні венеційські маски, щоб атмосферно зустріти справжню «Венеційську ніч». Майстер-клас та смачне чаювання подарують бажаний тілесний відпочинок та справжнє мистецьке задоволення
(локація – Старе місто, трансфер у дві сторони, тривалість 2 години). 3) Надихніться елегантним шармом атмосфери Ресторану Лавінія за смачною вечерею з бокалом прохолодного вина, у супроводі мерехтіння свічок та стилістичної музики незвіданих епох – істинна естетична насолода «Венеційської ночі» стане незабутнім спогадом Вашого життя (тривалість арт-балу 1,5 – 2,0 години)” – йдеться в анонсі.
Коли: 18 вересня, 15:30-22:00
Де: Вінницький обласний художній музей, Музей гончарного мистецтва ім. О. Г. Луцишина, ресторан “Лавінія”
Вартість АРТ-туру: 600 грн/особа
Неділя, 19 вересня
Перший Всеукраїнський фестиваль “ЕКО творчість”
У програмі: майстер-класи, майстер-шоу від майстрів ГО “ЕКО творчість”, а також виставка-ярмарок від майстрів сучасної та народної творчості.
Коли: 19 вересня з 11-19 години.
Де: Європейська площа
Вхід: вільний
Для головної ілюстрації використано фото з сайту http://littleredzebra.blogspot.com/
Дякуємо!
Тепер редактори знають.