Щеплення від поліомієліту на Вінниччині мають отримати понад 67 тисяч дітей

11:35
Автор: Vежа
Become a Patron!

В Україні 1 лютого розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. На Вінниччині щеплення мають отримати понад 67 тисяч дітей.

Про це повідомили на сайті Вінницької облдержадміністрації. Зазначається, що перший етап кампанії охопить дітей віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем, і триватиме три тижні.

В Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що таких заходів необхідно вжити через виявлення вірусу у 20 дітей на Рівненщині й Закарпатті восени 2021 року (тоді 1 дитина отримала параліч, а 19 були контактними та мали безсимптомний перебіг). Ще один випадок захворювання на поліомієліт зафіксували в Україні 24 січня 2022 року. На той момент дитина вже мала ознаки млявого нижнього парапарезу (ослаблення рухової активності м’язів ніг). Зі слів мами, вони відмовилися від вакцинації, тому малюк не був щеплений.

Поліо може загрожувати великій кількості нещеплених або не повністю щеплених дітей невиліковним паралічем (зазвичай ніг) і навіть смертю протягом кількох годин. Ліків від поліомієліту не існує. Єдиним способом захистити дитину від невиліковного паралічу є щеплення (джерело – МОЗ).

Наразі на Вінниччині вакциновано лише 70%. Для того, щоб діти були повністю захищені має бути вакциновано 95% маленьких мешканців області. Закликаємо усіх батьків відповідально віднестися до цього процесу і подбати про здоров’я своїх дітей, зазначила Лариса Бевза, начальниця відділу екстреної та первинної медичної допомоги населенню, медичної реабілітації управління медичної допомоги населенню.

Повідомляється, що у Вінницькій області щеплення можна отримати безоплатно у свого сімейного лікаря в центрах первинної медико-санітарної допомоги, амбулаторіях загальної практики-сімейної медицини та в дошкільних навчальних закладах.

Етапи кампанії зі щеплення від поліо

Етап 1. Кампанія щеплення вакциною ІПВ дітей віком від 6 місяців до 6 років, які не отримали необхідної кількості доз, відповідно до Національного календаря щеплень. Даний етап починається 1 лютого і триватиме три тижні. Це необхідно для захисту невакцинованих дітей від інфікування.

Етап 2. У межах якого щеплюватимуть вакциною ОПВ усіх дітей віком до 6 років, навіть якщо вони мають усі необхідні щеплення відповідно до Національного календаря. Це необхідно для захисту дітей від інфікування та зупинення циркуляції вірусу. Упродовж цього етапу планується охопити до 550 тисяч дітей. Дати проведення будуть оголошені заздалегідь.

Отримати щеплення можна безоплатно у вашого сімейного лікаря чи в найближчій амбулаторії.

– Поліомієліт повернувся в Україну через низькі показники планової імунізації. Майже 30% дітей в Україні не захищені від поліомієліту. Кожній невакцинованій або не повністю вакцинованій дитині загрожує невиліковний параліч на все життя. Це те, що батьки можуть дуже легко попередити, просто дотримуючись календаря щеплень у дитинстві. Захищаючи свого малюка, ви захищаєте кожну дитину в Україні, – підкреслює Мурат Шахін, голова офісу ЮНІСЕФ в Україні.

Графіка – moz.gov.ua

Ілюстративне фото – blog.lumahealth.com

Читайте також: В Україні спростили доступ до вакцинації від COVID-19 для підлітків

Читайте також: На Вінниччині зафіксували рекордну кількість хворих на COVID-19 – 1 207 випадків за добу

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.