Публікації за датами

  • 17 Грудня/ 22:16
    Люди

    Публікація17.12.1822:16

    Автор:admin

    Щасливі вінничани – за єдину українську мову та найбільше пишаються історією. ОПИТУВАННЯ

72% мешканців Вінниччини вважають себе щасливими людьми, ще більше переконані, що єдиною державною мовою в Україні має бути українська і найбільше вінничани пишаються власною історією та природою.

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг” на території Вінницької області протягом листопада-грудня.

Так, на запитання “Чи вважаєте Ви себе щасливою людиною?”, 27% мешканців області відповіли “однозначно так”, ще 45% сказали “скоріше так”. Лише 6% вважають себе точно не щасливими, 17% – скоріше не щасливі, а 5% не змогли відповісти на це запитання.

 

Прикметно, що найбільший відсоток щасливих – у невеликих містах регіону та в селах, в обласному центрі відсоток щасливих – “лише” 69%.

Вінничани найбільше гордяться власною історією – 44% та природою – 43%. 35% “гордості” мешканцям області дає культура та мистецтво, 30% – традиції, а 22% – визначні пам’ятки. Нічого не викликає гордості лише у 7%. Як зазначив заступник директора соціологічної групи “Рейтинг” Любомир Мисів, в цьому унікальність регіону – ніхто в Україні більше не пишається так власною історією.

Практично одностайні мешканці Вінниччини щодо статусу української мови: 75% вважають що українська має бути єдиною державною, ще 12% допускають, російська може мати статус офіційної в певних регіонах за умови, що єдиною державною все одно лишається українська. Прихильники двомовності – в абсолютній меншості: таких лише 8%.

Водночас мешканці Вінницької області не так одностайні в питанні визнання Росії державою-агресором: такою Москву вважає лише 71% опитаних. Аж 18% не вважають Росію агресором, а 11% – не змогли відповісти на це запитання.

Загалом в дослідженні, здійсненого методом особистого інтерв’ю, взяло участь 1600 респондентів. Польова частина дослідження тривала з 16 листопада до 2 грудня поточного року. Вибірка сформована з урахуванням вікової та гендерної структури області з урахуванням типу поселення. Похибка становить 2,4%.

Читайте також: 

Кого підтримує Вінниччина: соціологи розповіли, за кого планують голосувати мешканці області

Дослідження: кожен десятий мешканець Вінниччини не проти, аби кандидати на виборах займалися підкупом

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
admin
Технічний адміністратор сайту
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть
Ctrl+Enter

Дякуємо!

Тепер редактори знають.