“Шансів немає”: у Вінницькій ОВА прокоментували потенційну небезпеку вторгнення з боку так званої “ПМР”

12:01
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінницькій обласній військовій адміністрації відреагували на повідомлення щодо мобілізації російських військ у невизнаному Придністров’ї. Так, очільник ОВА Сергій Борзов у своєму відеозверненні зазначив, що “шансів” у військ так званої “ПМР” в Україні немає, та пропонує відразу здаватися. Водночас, відзначає – загроза вторгнення з боку “ПМР” залишається, але вона не є суттєвою. 

Про це йдеться в ранковому зверненні очільника ОДА (ОВА) 4 квітня.

Дуже багато людей мені пишуть повідомлення з наших південних районів, які на кордоні з невизнаною Республікою Придністров’я, про мобілізацію у Придністров’ї. Хочу сказати: якщо у вас є контакти […] з того боку кордону, зразу пропонуйте їм здаватися в полон. Інакше вони будуть вбиті. Шансів у них немає. Всього-на-всього до 2 тисяч там російських військ. Інших вони планують мобілізувати з числа місцевого населення, яке, в принципі, не хоче воювати. […] Загроза залишається, але вона не є суттєвою, – зазначає Сергій Борзов.

Також в текстовому повідомленні очільника адміністрації зазначено: є припущення, що армія невизнаної “ПМР” може бути використана у війні проти України як маневр відволікання.

– Тому звертаюсь до тих, хто може зайти на нашу територію: самі здавайтесь в полон, шансів вижити – нуль! Уже шукайте контакти наших спецслужб, якщо не маєте бажання воювати проти Збройних Сил України.

Нагадаємо, 2 квітня Генштаб ЗСУ у своєму звіті повідомив, що у невизнаному Придністров’ї помітили передислокацію російських військ та підрозділів так званої придністровсько-молдавської республіки. Зазначили, що це робиться з метою підготовки до ведення демонстрації готовності до наступу та, можливо, бойових дій проти України.

Натомість, в МЗС Молдови заявили, що не мають інформації щодо мобілізації російських військ у невизнаному Придністров’ї.

У пізнішому зведенні Генштабу також зазначалося, що серед місцевого населення невизнаного Придністров’я поширюються чутки про силове примушення особового складу збройних сил так званої “ПМР” до участі у війні проти України.

Зазначимо, що протяжність кордону між Україною та Молдовою складає 1222 кілометрів. З них 452 км – придністровська ділянка (близько 50 км – з Вінниччиною).

Графіка – video grab/radiosvoboda.org

Ілюстративне фото – Sergey Karpov (TASS)

Читайте також: Російсько-українська війна – 4 квітня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.