-
26 Жовтня/ 10:44Анонси
Публікація26.10.1710:44
Шалений тиждень у книгарні «Є»: анонси подій
Ні дня без заходів — саме так можна охарактеризувати наступний тиждень у книгарні «Є». Горор, нуар, розмови про творчість та силу розуму, а ще – про мальовничі місця, які стають прихистком для багатьох людей.
Враховуючи насичений тиждень в книгарні «Є», VежА вирішила зібрати всі події разом та коротко розповісти про них.
30 жовтня – горор-презентація збірки «Дотик зачаєного жаху»
Минулоріч на Геловін у Вінниці було презентовано збірку «Ігри з темрявою», до якої увійшли п’ятнадцять кращих оповідань літературного конкурсу від журналу «Стос». Цього року новий конкурс і нова збірка – «Дотик зачаєного жаху», укладена з двадцяти двох горор-оповідань українських та закордонних майстрів жаху й представлена на Франкфуртському книжковому ярмарку-2017.
У Вінниці презентація відбудеться 30 жовтня о 18.30 за участю письменнників Артура Закордонця, Сергія Рибницького і Влада Сорда.
«Дотик зачаєного жаху»- історії, в котрих зачаївся справжній, незбагненний жах, від вельми цікавих і перспективних українських авторів – переможців конкурсу «Зачаєний жах» літературно-мистецького журналу «Стос».
- Ця неординарна збірка для тих, хто в глибині безодні здатен побачити зблиск небезпечних очей, а в телефонній слухавці почути потойбічний хрип двійника. Хто перед тим, як увімкнути світло, уявляє тінь біля вікна, а в далекому відлунні чує голоси неземних істот, – відгукнулася про збірку письменниця Ірен Роздобудько.
31 жовтня – презентація українського перекладу книжки Кена Робінсона «Освіта проти таланту. Сила творчості»
На сторінках нової книжки автор бестселера «Школа майбутнього», учасник конференції TED, чий виступ зібрав понад 50 мільйонів переглядів, розповідає про творчість та її значення у нашому житті. 31 жовтня о 18.00 директор видавництва «Літопис» Михайло Комарницький поговорить із вінничанами саме про нову книгу Робінсона «Освіта проти таланту. Сила творчості» .
Робінсон захопливо й доступно описує, як інтелект і креативність працюють на біологічному рівні, й аргументує, чому творчість треба повернути не лише до шкільних класів, а й до організацій. У цій книжці безліч цікавих розповідей про те, як відомі компанії на зразок анімаційної корпорації Pixar досягнули успіху, наповнивши повсякденну діяльність творчістю. А ще приклади з історії, оповіді з життя знаменитостей, які реалізували себе всупереч обставинам, і практичні рецепти, як змінити шкільну систему, компанію чи навіть особисте життя, додавши до них дрібку творчості.
31 жовтня – презентація українського перекладу книжки Мічіо Кайку «Майбутнє розуму»
Відразу після презентації «Освіта проти таланту. Сила творчості» о 19.00 вінничани зможуть відвідати презентацію книги Мічіо Кайку «Майбутнє розуму».
У книжці-бестселері Мічіо Кайку розглядає найцікавіший і найскладніший об’єкт у відомому Всесвіті – людський мозок. «Майбутнє розуму» – це науково-правдива й захоплива розповідь про неймовірні дослідження, що сьогодні ведуться в різних куточках світу й ґрунтуються на найновіших досягненнях нейробіології та фізики. Автор доступно пояснює суть роботи мозку й показує, як технології майбутнього (наприклад, завантажування в мозок спогадів і нових навиків, боротьба з невиліковними на сьогодні хворобами, відкриття в робототехніці й астронавтиці, телепатичне спілкування і телекінез) змінять наше повсякденне життя. Мічіо Кайку глибоко розуміє сучасну науку й пильно стежить за тенденціями її розвитку, тож читач має унікальну можливість зазирнути в майбутнє.
1 листопада – презентація роману Надії Мориквас «Винова гора»
Презентація роману «Винова гора» розпочнеться о 18.00 за участі авторки. Новий роман письменниці багатий факти, події, невигадані життєписи й постаті. А сни, легенди, портали в прихований світ, містичне оживлення вовчиці й не менш містичне уникнення загибелі оборонців води ніскільки не дисонує із приватним буденним життям, із проблемами підприємництва й опору несправедливості, із романтичними мріями й безжальністю життєвих обставин.
У романі персонажі першого ряду – жінки, чоловічі образи лиш відтінюють порухи жіночої душі: любові й ревнощів, остраху й ненависті, закоханості й неприйняття, сподівань і зневіри. Найдраматичніший – образ Лінці. Її історія – це чи не перша в українській літературі історія про французьких репатріантів. Тому найщільніша частина роману та, що зазирає в минуле, не цурається легенд, зосереджується на трагічних подіях репатріації, вивезення в Сибір чи на смерть в Белжець.
Виногори – не просто мальовниче містечко Галичини. Вже понад століття тут можна не тільки відпочити, а й знайти надійний прихисток. Сюди втікали з Карпат і з мегаполісів, з-понад моря та від війни, приносячи з собою власні історії, які долучалися до місцевих легенд. Власне, таким втікачами і шукачами спокою є й персонажі цієї книжки.
- У цьому львівському містечку можна впізнати Винники, – розповідає Надія Мориквас. – Хоча, може, це й не Винники! Чи ж мало таких містечок по Україні, які, незважаючи на війну, потрясають одвічні пристрасті – змагання за землю, за ковток свіжого «неприватизованого» повітря і цілющої води? Виногорівці нинішнього дня – з втратами у війні і з волонтерами, із загрозами від своїх же обранців та з помстою природи, яка опирається своєму знищенню – різні у своїх життєвих позиціях… Зрештою, це тільки тло, бо основну канву роману тчуть приватні історії».
3 листопада – презентація роману Симора Гласенка «Нуар по-українськи»
Основні події роману «Нуар по-українськи» розвиваються у Києві, Чернівцях, охоплюючи й інші міста. Його персонажі потрапляють у пастку чужої гри, стають маріонетками, самі того не підозрюючи, оскільки перебувають у полоні власної несподіваної пристрасті. У Вінниці презентація книги розпочнеться о 18.00 за участю автора.
Гласенку вдалося створити текст, що відповідає канону літературного субжанру нуару: напружений сюжет, який тримає до останніх рядків, девіантні особисті, які руйнують себе та інших, натуралізм, фатальні жінки і фатальні пристрасті, соціальні, психологічні, морально-етичні проблеми, поведінка людей у ситуаціях вибору, злочини, мотивація яких має таке задавнене коріння, що мимохіть згадується вендетта, – пишеться в анонсі презентації.
Під час презентації автор розповість про роботу над романом, специфіку жанру, можна буде поміркувати про органічність нуару українській літературі, про «Нуар по-українськи» у вітчизняному та світовому літературних контекстах, про роль масової літератури, поділиться своїми враженнями від першої половини промотуру. Зрештою, «Нуар по-українськи» провокує багато тем і обіцяє несподівані повороти розмови.
4 листопада – дитяча субота. Ігрові читання японських народних казок
Книгарня «Є» з нагоди Днів Японії у Вінниці запрошує дітей 6-10 років та їхніх батьків на ігрові читання японських народних казок (видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га»), які відбудуться 4 листопада об 11.00.
- Японія – дивовижна країна з багатовіковою культурою. Часто світ Сходу ми відкриваємо для себе через карколомні й фантастичні історії, яких у японців безліч. Запрошуємо вінницьких дітлахів почитати цікаві казки з країни Сонця, зокрема про Момотаро – одного з найулюбленіших японських героїв. Про його пригоди написано багато книжок і знято чимало фільмів та мультфільмів. А ми спробуємо створити хлопчика-персика у формі орігамі, – говорять організатори.
Читайте також:
Напідпитку та без права керування: вінницькі патрульні зупинили водія за порушення ПДР
Дякуємо!
Тепер редактори знають.