× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Середня зарплата лікарів первинної ланки на Вінниччині перевищила 16 тисяч гривень

11:34
Автор: Юлія Плахтій

На Вінниччині середня заробітна плата лікарів первинної ланки зараз складає понад 16 тисяч гривень, медичні сестри в середньому отримують понад 7 тисяч гривень.

Як повідомляє Вінницька ОДА, про це розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я Людмила Грабович під час підсумкового засідання колегії ОДА 9 квітня.

Чиновниця зауважила, що рівень зарплати лікарів зріс за рахунок коштів Національної служби здоров’я України, яка протягом І кварталу поточного року виплатила понад 191 мільйон гривень допомоги закладам первинної медичної допомоги області.

– Упродовж лютого 2019 року середня заробітна плата лікарів первинної ланки склала 16 154 гривень, медичних сестер – 7 664 гривень, – уточнила Людмила Грабович.

Водночас, Людмила Грабович зазначила, що нині Вінниччина входить до переліку лідерів на всеукраїнському рівні за кількістю підписаних декларацій: в області на одного лікаря первинної ланки медицини в середньому припадає 1 300 підписаних декларацій. Грабович наголосила, що підписанням декларацій охоплено 79,2% населення, що є одним із найвищих показників в Україні.

За словами Грабович, нині одним із пріоритетних напрямків розвитку медичної галузі є покращення доступності послуг для мешканців сільської місцевості, зокрема, шляхом будівництва сільських амбулаторій з житлом для лікарів. Нині на будівництво 14 запланованих амбулаторій виділено 81,9 мільйонів гривень субвенції з державного бюджету.

На здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості та забезпечення медичних працівників службовим автотранспортом за рахунок коштів з державного бюджету у розмірі 7 мільйонів гривень, а також співфінансування з місцевих бюджетів на суму понад 733 тисяч гривень, придбано 14 спеціалізованих легкових автомобілів для новозбудованих амбулаторій.

Грабович зауважила, що також передбачено низку заходів для забезпечення 197 амбулаторій загальної практики сімейної медицини комплектами телемедичних пристроїв, а з липня поточного року має запрацювати програма медичних гарантій для населення на рівні поліклінічних відділень районних лікарень.

Фото з сайту Вінницької ОДА

Читайте також:

Електронний рецепт та безкоштовна діагностика: як та коли скористатися новаціями медреформи на Вінниччині

Вінниччина опинилася на другому місці в Україні за виплатами від Національної служби здоров’я

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.