СБУ викрила вінничанина, який кілька років був на зв’язку зі спецслужбами росії

16:49
Автор: Vежа
Become a Patron!

Співробітники СБУ викрили вінничанина, який кілька років був на зв’язку із федеральною службою безпеки російської федерації. І хоча в суді чоловіка було визнано винним, його звільнили від кримінальної відповідальності, оскільки “внаслідок його дій шкоди інтересам держави не заподіяно”.

Про це йдеться на Facebook-сторінці УСБУ у Вінницькій області.

Так, за повідомленням Служби безпеки, чоловік здійснював збір інформації на виконання завдання представників організацій, діяльність яких координується спецслужбами росії. В нього вилучили мобільний пристрій та ноутбук з доказами протиправної діяльності, а також повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 14 (готування до кримінального правопорушення), ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Вінницький міський суд виніс вирок, за яким його визнано винним у вчиненні вказаного злочину. Однак, за повідомленням СБУ, “обвинуваченого було звільнено від кримінальної відповідальності, оскільки він не вчинив на виконання злочинного завдання, отриманого від представників іноземної спецслужби, жодних дій, і шкоди інтересам держави протиправними діяннями не заподіяно”.

Водночас, українські спецслужбовці повідомляють та попереджають про небезпеку вербування ворожими спецслужбами.

Як тільки Ви зрозуміли, що стали об’єктом вербувального впливу ворожої спецслужби – негайно звертаєтесь до Служби безпеки України, – зазначають в Службі безпеки. 

Телефони гарячих ліній на Вінниччині: (093) 109 76 69; (0432) 53 13 09.

Інформація щодо вербування ворожими спецслужбами

За повідомленням СБУ, у зоні ризику вербування перебувають: військові, правоохоронці, учасники АТО (ООС), цивільні громадяни, які виїжджають до РФ або тимчасово окупованих українських територій, мають там родичів чи подорожують.

Громадянам, які перебувають у зонах ризику, варто пам’ятати:

1. Для вербування спецслужби можуть застосувати різні методи: фізичний вплив, погрози життю і здоров’ю, морально-психологічний тиск, провокації і шантаж, обіцянки грошової винагороди, створення штучних компрометуючих ситуацій. Можуть шантажувати забороною в’їзду на територію рф, ОРДЛО чи Криму, переслідуванням родичів, які проживають на цих територіях.

2. Спецслужби рф активно працюють у пунктах перетину державного кордону з Україною, пунктах пропуску на лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях, на адмінкордоні з окупованим Кримом.

3. Спецслужби рф здійснюють примусовий огляд мобільних пристроїв громадян, щоб виявити контакти представників правоохоронних органів України. Під час адмінпроцедур з’ясовують дані громадян, місце роботи, причини відвідування окупованих територій чи рф.

4. На осіб в зоні ризику може чекати посилений огляд чи детальне опитування. Їх будуть здійснювати в окремому приміщенні, де під тиском можливі спроби залучення до співпраці.

5. Вербування часто відбувається безпосередньо на території рф чи на окупованих територіях. Легко маніпулювати та шантажувати осіб, які нелегально перебувають в росії чи перевозять товари через кордон.

6. Для вербування можуть використати компромат, сфабрикувати звинувачення у контрабанді, навмисно влаштувати ДТП, затримати за участь у несанкціонованих мітингах чи звинуватити у причетності до терористичних угруповань тощо.

7. Інколи громадянин навіть може не усвідомлювати, що працює в інтересах іншої держави. Людину використовують “втемну”. Спілкування відбувається з нібито звичайними людьми – діячами громадських, релігійних, культурологічних об’єднань, роботодавцями, іноземцями з інших країн. Досвідчені агенти спецслужб працюють під прикриттям, можуть задіяти патріотичні гасла чи грошову винагороду. Зрештою, через завербованих осіб вони підбурюють, до деструктивних і протиправних дій.

Зазначається, що співпраця з іноземними спецслужбами є злочином проти національної безпеки. Кримінальний кодекс України класифікує його, як державну зраду. Вона карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Водночас Кримінальний кодекс України передбачає звільнення від кримінальної відповідальності, якщо людина добровільно заявила про свій зв’язок з іноземною спецслужбою (ч. 2 ст. 111). Цим правом упродовж 2017-2019 років скористалися 43 особи, які були звільнені від відповідальності.

Нагадаємо, раніше в СБУ повідомили, що викрили на Вінниччині ще двох прихильників “русского міра”.

Фото – з Facebook-сторінки УСБУ у Вінницькій області

Читайте також: Російсько-українська війна – 3 травня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.