СБУ викрила у Вінниці масштабну схему шахрайств з банківськими картками

10:58
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Кіберфахівці Служби безпеки України виявили та заблокували у Вінниці масштабну схему заволодіння коштами громадян через роботу підпільного «call-центру». Нелегальний «бізнес» проіснував більше чотирьох місяців. Його щомісячний обіг перевищував шість мільйонів гривень.

Як повідомляється на фейсбук-сторінці Управління Служби безпеки України у Вінницькій області, вінничанин орендував у центрі міста офісне приміщення та облаштував у ньому роботу «call-центру». Для нелегальної діяльності зловмисник залучив безробітних місцевих мешканців, загалом – 25 працівників.

«Оператори» представлялися працівниками служби безпеки банківських установ чи правоохоронних органів та виманювали у громадян їх персональні дані. Тих, хто виявився не надто довірливим, спонукали самостійно переказати кошти на «резервний» рахунок. Після цього гроші виводили у тінь через мережу афілійованих фірм і переводили у готівку.

У ході обшуку в приміщенні «call-центру» правоохоронці виявили:

– майже 100 одиниць комп’ютерної техніки та телекомунікаційного обладнання

– чорнові записи із даними банківських платіжних карток та документацію із доказами протиправної діяльності

Заходи з викриття протиправної схеми проводилися за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Наразі у рамках кримінального провадження за частиною четвертою статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України триває слідство для притягнення до відповідальності осіб, причетних до протиправної схеми.

Фото – https://www.facebook.com/ssu.vinnytsia/